Uçan adam, Airbus A380 ile yarıştı!

Havacılık sektörünün en prestijli oyuncularından Emirates ve dünyanın jet motorları ile uçan ilk insanı olan Jetman lakaplı İsviçreli Yves Rossy Dubai semalarında ortak uçuş yaptı. Jetman Yves Rossy ve partneri Vince Reffet'ın, Emirates filosu...

Uçan adam, Airbus A380 ile yarıştı! (6 Kasım 2015)

Havacılık sektörünün en prestijli oyuncularından Emirates ve dünyanın jet motorları ile uçan ilk insanı olan Jetman lakaplı İsviçreli Yves Rossy Dubai semalarında ortak uçuş yaptı.

Jetman Yves Rossy ve partneri Vince Reffet'ın, Emirates filosuna bu yıl Nisan ayında katılan yeni dünyanın en büyük yolcu uçağı Airbus A380 uçağıyla yaptıkları gösteri nefes kesti.

Korkusuz jetman olarak bilinen Yves Rossy ve Vince Reff bu çılgın gösteri için ünlü Dubai siluetinin üzerini tercih ettiler. Rossy daha önce jetpack ile Dubai üzerinde bir uçuş gerçekleştirmişti fakat hiç biri dünyanın en büyük yolcu uçağının yanında uçmakla karşılaştırılamaz.

Yves Rossy, halka açık ilk uçuşunu 2013 yılında ABD'de gerçekleştirmişti. Rossy'ye bu uçuşta da B17 bombardıman uçakları eşlik etmişti.