Havadayken patlayan bomba sonrası uçağın içinde yaşanan dehşet anları

Patlamadan hemen sonra yolcular tarafından çekilen kabin görüntüleri ortaya çıktı Somali’den Cibuti’ye giden Dubai’nin Daallo Havayollarına ait Airbus A321 tipi uçağı, kalkıştan 5 dakika sonra yolcu kabininde meydana gelen patlama nedeniy...

Havadayken patlayan bomba sonrası uçağın içinde yaşanan dehşet anları (4 Şubat 2016)

Patlamadan hemen sonra yolcular tarafından çekilen kabin görüntüleri ortaya çıktı

Somali’den Cibuti’ye giden Dubai’nin Daallo Havayollarına ait Airbus A321 tipi uçağı, kalkıştan 5 dakika sonra yolcu kabininde meydana gelen patlama nedeniyle Mogadişu Aden Abdulle Havalimanına’na dün acil iniş yapmıştı.

Patlamada iki kişinin hayatını kaybettiği, bazı yolcuların da yaralandığı açıklandı. Uçakta yolcu kabininde meydana gelen patlamanın hemen sonrasında yaşanan dehşet anları ise yolcular tarafından saniye saniye kaydedildi.

Yolcuların paniğe kapılmamaya çalışırken oksijen maskelerini taktıkları, bazılarının da cep telefonları ile olayı görüntülemeye çalıştıkları görülüyor. Ölüm riski yaşanılan bir anda bile insanların görüntü almaya çalışması, çağımızdaki kişisel teknoloji kullanımı ve yurttaş gazeteciliğinin ilginç bir örneğini oluşturuyor.

Uzmanlar araştırma sürerken, patlamanın bomba kaynaklı olduğu ihtimali üzerinde duruyor.