Twitter’ın Yeni Tasarımı Facebook’a Benziyor!

Twitter kullanıcıları daha yeni değiştirilen tasarımı bile benimsemekte güçlük çekerken bu kez köklü bir değişiklik geliyor. Ancak bu yeni tasarıma yabancılık çekmeyecekler çünkü Facebook’a benziyor! Sosyal paylaşım ağları birbirlerinden ‘etkilenmeye’ devam ediyorlar!...

Twitter’ın Yeni Tasarımı Facebook’a Benziyor! (12 Şubat 2014)

Twitter kullanıcıları daha yeni değiştirilen tasarımı bile benimsemekte güçlük çekerken bu kez köklü bir değişiklik geliyor. Ancak bu yeni tasarıma yabancılık çekmeyecekler çünkü Facebook’a benziyor!

Sosyal paylaşım ağları birbirlerinden ‘etkilenmeye’ devam ediyorlar! İlgi gören özellikleri kendi sistemlerine ekliyorlar. Örneğin Facebook, Twitter’ın hashtag, trending gibi özelliklerini alırken, Twitter da bu kez Facebook’un tasarımından ‘esinlenerek’ sayfasını yeniliyor.

Mashable’nin haberine göre, yeni tasarımını mobile uygulamasına benzeten Twitter bu kez Facebook modelini baz aldı. Kullanıcılar henüz yeni tasarıma yeni yeni alışmaya başlamışken, test aşamasındaki yeni Twitter, kullanıcıların beğenisine sunulmaya başlandı. Henüz tüm kullanıcılar yeni profil sayfalarını göremiyor.

Facebook’tan ciddi derecede esinlenen Twitter, profil sayfalarında çok konuşulacak değişiklikler yaptı. ‘Fotoğraflar ve Videolar’ bölümü dikkat çeken yeni profil sayfasında kullanıcıların kapak fotoğrafları üzerinde Twitter’a kayıt oldukları tarih de yer alıyor.