Twitter’da Artık Parayı Veren TT Listesi’ne Girecek

Dünyanın en önemli mikroblog servisi olan Twitter‘da artık 15 bin dolar veren herkes, gün boyu TT (Trend Topic) listesinin tepesinde kalabiliyor. Sadece Türkiye’de 7,2 milyon kayıtlı kullanıcısı bulunan Twitter’ın dünya genelindeki toplam üye sayısı 465 milyon olara...

Twitter’da Artık Parayı Veren TT Listesi’ne Girecek (8 Şubat 2013)

Dünyanın en önemli mikroblog servisi olan Twitter‘da artık 15 bin dolar veren herkes, gün boyu TT (Trend Topic) listesinin tepesinde kalabiliyor. Sadece Türkiye’de 7,2 milyon kayıtlı kullanıcısı bulunan Twitter’ın dünya genelindeki toplam üye sayısı 465 milyon olarak biliniyor.

Her gün hızla büyüyen Twitter geçtiğimiz günlerde İstanbul’da yaptığı bir toplantıda Dijital Reklam pastasından büyük bir pay almayı hedeflediğini duyurdu. Türkiye’de ki reklam ayağını yönetmesi için özel Genart Medya ile anlaşan Twitter, ‘reklam destekli twit’ adını verdikleri reklam modeli sayesinde ürünleri satışa sunacak.

Düzenlenen basın toplantısında Twitter Ajans ve Marka İlişkileri Başkanı Melissa Barnes, Türkiye’de ofis açmak istediklerini ve vergi ödeyeceklerini söyledi. Ürün ve hizmetlerini Twitter aracılığı ile duyurmak isteyen firmaların  belirlenen 3 farklı reklam modeli aracılığı ile tanıtım yapabileceklerini de belirtti.

Bu reklam modellerini kullanacak olan reklam verenler en az 10 bin en fazla ise 15 bin doları gözden çıkartmaları gerekiyor. Twitter’ın bu yeniliği kullanıcılar tarafından nasıl karşılanacağı henüz bilinmiyor ancak Türk kullanıcılar bu durumu bizce hoş karşılamayacak.

Kaynak: haberedikkat.com