Twitter’a Otomatik Çeviri Özelliği Ekleniyor

Twitter, Bing ile yaptığı anlaşmalar ile dil desteğini artırdı. Haber alma servisi olarakta kullanılan Twitter, farklı dillerdeki tweetlerin otomatik olarak çevrilmesi konusunda Bing ile yaptığı anlaşmayı genişletti. Twitter bu yeniliğiyle ilgili resmi duyuru yapmasa da artık farkl...

Twitter’a Otomatik Çeviri Özelliği Ekleniyor (1 Temmuz 2013)

Twitter, Bing ile yaptığı anlaşmalar ile dil desteğini artırdı.

Haber alma servisi olarakta kullanılan Twitter, farklı dillerdeki tweetlerin otomatik olarak çevrilmesi konusunda Bing ile yaptığı anlaşmayı genişletti.

Twitter bu yeniliğiyle ilgili resmi duyuru yapmasa da artık farklı dillerde yazılan tweet’ler daha kolay çevrilebilecek. Fakat bu özelliğin, hangi bölgelerde açılacağı yanıtsız kalan sorular arasında bulunuyor.

Twitter’ın Microsoft ile olan işbirliği de büyümeye devam ediyor. Bing çeviri desteğini geçtiğimiz günlerde Windows Phone uygulamasına entegre etmişti. Artık İngilizce olmayan tweet’ler Windows Phone üzerinden farklı dillerde görüntülenebiliyor.

Yeni özellik kullanıcıların yabancı dillerdeki tweet’ler hakkında fikir sahibi olmasına ciddi katkı sağlayacak. Fakat The Verge‘ün haberine göre Bing’in, Twitter’daki web versiyonunda %100 doğru çeviri hizmetiyle karşılaşmıyorsunuz. Farklı dillerdeki tweet’ler Twitter’daki akışınızda otomatik olarak çevriliyor.

Tüm bu yenilikler haricinde Android ve iOS uygulamaları için de çeviri desteğinin kısa bir zaman içinde çıkarılacağı konuşuluyor.

Twitter’ın bu yeni otomatik çeviri desteğinin Google gibi olup olmayacağı merak ediliyor. (CNN Türk)