Twitter da uyardı: ’Devlet destekli siber saldırı olabilir’

Twitter, devlet destekli grupların kullanıcıların elektronik posta adresleri, telefon numaraları ve ağ bağlantılarını ele geçirmek için çalışmalar yaptığı uyarısında bulundu. Geçtiğimiz dönemde devlet destekli hack saldırılarına karşı kullanıc...

Twitter da uyardı: ’Devlet destekli siber saldırı olabilir’ (15 Aralık 2015)

Twitter, devlet destekli grupların kullanıcıların elektronik posta adresleri, telefon numaraları ve ağ bağlantılarını ele geçirmek için çalışmalar yaptığı uyarısında bulundu.

Geçtiğimiz dönemde devlet destekli hack saldırılarına karşı kullanıcılarını uyaran Facebook ve Google’ın ardından mikro blog sitesi Twitter da benzer saldırılara dikkat çekti.

Twitter, tehdit altında olduğunu düşündüğü bazı kullanıcılarına mesaj göndererek, devlet destekli grupların kullanıcıların elektronik posta adresler, telefon numaraları ve ağ bağlantılarını ele geçirmek için çalışmalar yaptığı uyarısında bulundu.

Twitter, kişisel bilgilerinin çalınmasından endişe eden kullanıcılarına ise Tor kullanarak korunabilecekleri uyarısında bulundu. Saldırıların kaç kullanıcıyı etkilediği ve hangi devletin desteği ile gerçekleştiğine dair henüz resmi bir açıklama bulunmuyor.

İHA