Türkiye’nin En Yaşanabilir İlçesi Beşiktaş

2013’te İstanbul’un refah seviyesi ve eğitim düzeyi en yüksek ilçesi Beşiktaş, en düşük ilçesi ise Sultanbeyli oldu. REIDIN araştırma firmasının yaptığı araştırmaya göre 2013’te İstanbul’un refah seviyesi ve eğitim düzeyi en yüksek ilçesi Beşiktaş, en düşük il...

Türkiye’nin En Yaşanabilir İlçesi Beşiktaş (3 Şubat 2014)

2013’te İstanbul’un refah seviyesi ve eğitim düzeyi en yüksek ilçesi Beşiktaş, en düşük ilçesi ise Sultanbeyli oldu.

REIDIN araştırma firmasının yaptığı araştırmaya göre 2013’te İstanbul’un refah seviyesi ve eğitim düzeyi en yüksek ilçesi Beşiktaş, en düşük ilçesi ise Sultanbeyli oldu. Türkiye’nin refah, yaşanabilirlik ve kültürel düzey bakımından en yüksek dereceye sahip ilçeleri Ankara, İstanbul ve İzmir’de yer alıyor.

71 İLÇE İNCELENDİ

REIDIN, Sosyo-Ekonomik Derecelendirme (SED) ile Adana, Ankara, Antalya, Bursa, İstanbul, İzmir ve Kocaeli illerine ait 71 ilçe yaşanabilirlik ve kültürel düzey açısından derecelendirdiği çalışmasında 2013 yılı birinci yarı verilerini açıkladı. REIDIN-SED çalışmasına göre, 2013 yılında İstanbul’da yaşam standardı en yüksek ilk üç ilçesi, Beşiktaş, Adalar, Kadıköy şeklinde sıralandı. İzmir’in Karşıyaka ve Narlıdere, Antalya’nın Konyaaltı ilçeleri de yaşanabilir ilçeler sıralamasında önceki döneme göre yükseldi. Ankara Çankaya ise önceki yılda olduğu gibi refah seviyesi yüksek ilçeler arasında.