Türkiye’den İnsanlık Dışı Manzaralar

Dün DHA muhabirleri, Anadolu’nun iki ayrı kentinden iki ayrı ama şanssız bir benzerliği olan ve insanlık dışı görüntüleri içeren haber geçtiler Biri Muğla Fethiye’de işe gelmeyen çırağını motosikletin arkasına bağlayarak koşturtan berberin haberiydi. Muğla’nın Fe...

Türkiye’den İnsanlık Dışı Manzaralar (28 Ocak 2014)

Dün DHA muhabirleri, Anadolu’nun iki ayrı kentinden iki ayrı ama şanssız bir benzerliği olan ve insanlık dışı görüntüleri içeren haber geçtiler

Biri Muğla Fethiye’de işe gelmeyen çırağını motosikletin arkasına bağlayarak koşturtan berberin haberiydi.

Muğla’nın Fethiye ilçesinde berber İ.A. işe gelmeyen çırağı 11 yaşındaki B.A.G.’yi, boynundan iple motosikletine bağladı ve 1 kilometre boyunca çekerek götürdü. Olay çevredeki güvenlik kameralarına yansıdı.

Boynundan iple bağlı halde motosikletin arkasından koşmaya çalışan B.A.G.’yi görenler polisten yardım istedi.

Şaka yapmış!

Hızla yol alan motosiklete yetişebilmek için çığlıklar atarak berberden yavaşlamasını isteyen çocuk, iple 1 kilometre boyunca yürütüldü. İ.A., işyerine getirdiği çocuğu müşterilerinin gözü önünde tokatlamaya devam etti.

Olay yerine gelen polis ekipleri gözyaşlarına boğulan B.A.G.’yi berberden çıkardıktan sonra İ.A.’yı gözaltına almak istedi. Şaka yaptığını söyleyip polise direnen İ.A., gözaltına alınarak polis aracına bindirildi.

B.A.G., “Yevmiyemi isteyince başıma vurdu. Ben de bugün işe gitmedim. Bir daha onun yanında çalışmak istemiyorum” dedi.

Gözaltına alınan İ.A. çocuğun ailesi şikayetçi olmayınca ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Köpeği arabanın arka tamponuna bağlayıp sürüklediler

Diğer bir insanlık dışı görüntü ve haber ise Sakarya’dan geldi.

Sakarya’nın metropol ilçelerinden Erenler’de bir köpeğin hafif ticari aracın arka tamponuna bağlanarak götürülmesi büyük tepki çekti.

Sakarya’nın Erenler İlçesi’nin Küpçüler Mahallesi’nde sabah erken saatlerde hareket halindeki bir hafif ticari aracın arkasındaki tampona köpek bağlı olduğunu görenler şoke oldu.

Köpek hareket halindeki aracın hızına ayak uydurmaya çalışırken, çevredekiler bağırmalarına rağmen sürücüye seslerini duyuramadı. Sürücü hiçbir şey olmamışçasına yoluna devam etti.

Cep telefonuyla olayı görüntüleyen bazı kişiler, köpeğe eziyet edildiğini belirterek şikayette bulundu.