Türkiye’de medya kullanımı araştırmasının sonuçları

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de internet ve sosyal medya kullanımı hızla artsa da, televizyonun izlenirlik oranı hâlâ çok yüksek Starcom Mediavest Group Türkiye, TGI ve IAB verileriyle hazırladığı infografikte, Türkiye’de ge...

Türkiye’de medya kullanımı araştırmasının sonuçları (29 Ocak 2016)

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de internet ve sosyal medya kullanımı hızla artsa da, televizyonun izlenirlik oranı hâlâ çok yüksek

Starcom Mediavest Group Türkiye, TGI ve IAB verileriyle hazırladığı infografikte, Türkiye’de geleneksel ile dijital medya tüketimi ve dijital mecralara erişimde kullanılan teknolojik cihazların 2015 yılındaki değişimi bir önceki yıl ile karşılaştırmalı olarak gösterildi.

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de TV açık ara en çok izlenen mecra olmakla birlikte her geçen yıl dijital medya karşısında düşüş yaşıyor. 2014 yılı ile kıyaslandığında en çok düşüş gösteren mecranın ise radyo olduğu görülüyor. ‘Radyo günleri’ artık mazide güzel bir nostaljik anı olarak kalacak.

Türkiye’de internet penetrasyonu yükselmeyi sürdürüyor. İnternet erişiminde mobil cihazların kullanımı artarken masaüstü bilgisayarların oranı hızla düşüyor.