THY’nın İstanbul – İzmir Seferini Yapan Yolcu Uçağına Yıldırım Çarptı

İstanbul-İzmir seferini yapan Türk Hava Yolları’na (THY) ait yolcu uçağına havadayken yıldırım isabet etmesi büyük panik yaşattı. O anlar kameraya yansıdı. Türk Hava Yolları’nın İstanbul-İzmir seferini yapan TK-2348 sefer sayılı yolcu uçağı 112 yolcusuyla saat 2...

THY’nın İstanbul – İzmir Seferini Yapan Yolcu Uçağına Yıldırım Çarptı (25 Ocak 2013)

İstanbul-İzmir seferini yapan Türk Hava Yolları’na (THY) ait yolcu uçağına havadayken yıldırım isabet etmesi büyük panik yaşattı. O anlar kameraya yansıdı.

Türk Hava Yolları’nın İstanbul-İzmir seferini yapan TK-2348 sefer sayılı yolcu uçağı 112 yolcusuyla saat 23.15 sıralarında Atatürk Havalimanı’ndan havalandı. THY uçağına İzmir semalarında yıldırım isabet etti. Bu sırada uçağın bir motoru alev alırken, uçakta bulunan yolcular arasında büyük panik yaşandı. THY, uçağı saat 00.05’de İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na sorunsuz bir şekilde inişini gerçekleştirdi.

KORKU DOLU DAKİKALAR!

THY uçağına İzmir semalarında yıldırım isabet etti. Uçağın bir motoru alev alırken, uçakta bulunan yolcular arasında büyük panik yaşandı. Bu panik esnasında soğukkanlılıkla kamerasını çalıştıran 24 yaşındaki Bertan Atay, yanan motoru ve bazı yolcuların yaşadığı paniği kaydetti.

Atay, yaşanan o korku dolu dakikaları şöyle anlattı: ” İstanbul’dan havalandıktan sonra hava kötüleşti ve sürekli uçuş süresince sarsıntı yaşadık. İzmir semalarına gelince ise şimşekler etrafımızda çakmaya başladı. Bu sırada büyük bir gürültü duyduk ve yolcular motorun yandığını söyledi. Motorun yanmasından sonra ışıklar filan sönmedi anormal bir durum yaşamadık. Yalnız çıkan alevler nedeniyle birçok yolcu panik yaşadı. Bende yanımda olan fotoğraf makinesiyle görüntü çekmeye çalıştım. Alana indiğimizde ise itfaiye ekipleri motora müdahale etti. Pilotlarımız sağ olsun bizi o zor şartta sağa salim indirmeyi başardı.”

O an uçağın içinde yaşananlar ve yanan uçak yerden böyle görüntülendi. İşte yürekleri ağızlara getiren o inanılmaz görüntüler: