TARİHİ GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ YANIYOR

(ÖZEL HABER) İstanbul Beşiktaş Ortaköy Çırağan Caddesi’ndeki tarihi Galatasaray Üniversitesi saat 19.30 da elektrik kontağından çıktığı söylenen yangınla alev alev yanmaya başladı. Rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüyen yangın sonucu  Hukuk, İletişim Fakültesi ve ...

TARİHİ GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ YANIYOR (22 Ocak 2013)

(ÖZEL HABER) İstanbul Beşiktaş Ortaköy Çırağan Caddesi’ndeki tarihi Galatasaray Üniversitesi saat 19.30 da elektrik kontağından çıktığı söylenen yangınla alev alev yanmaya başladı.

Rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüyen yangın sonucu  Hukuk, İletişim Fakültesi ve İİBF Sekreterlikleri’nin bulunduğu merkez binanın çatısı çöktü. Beşiktaş – Ortaköy arası alevlerle gündüz gibi aydınlanmış durumda!

Çevredeki tüm yollar trafiğe kapatıldı. Yangına çok sayıda itfaiye aracı karadan ve denizden müdahale ediyor. Bu arada yangınına müdahale için İstanbul’da gece görüşlü söndürme helikopteri olmadığı bildirildi.

Yangının diğer binalara sıçramasından endişe ediliyor. Yangına müdahale sırasında dumandan etkilenenler ve yaralananlara olay yerindeki ambulanslarda ilk müdahale yapılıyor. (FarklıBirBakış Haber Merkezi)