Taraftar Gruplarına Operasyon

Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş kulüplerinin bazı taraftar liderlerinin de aralarında bulunduğu yaklaşık 80 kişi gözaltına alındı. İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, taraftar gruplarına yönelik başlattığı operasyon kapsamında, sabah erken s...

Taraftar Gruplarına Operasyon (27 Eylül 2013)

Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş kulüplerinin bazı taraftar liderlerinin de aralarında bulunduğu yaklaşık 80 kişi gözaltına alındı.

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, taraftar gruplarına yönelik başlattığı operasyon kapsamında, sabah erken saatlerde birçok ilçedeki yaklaşık 200 adrese baskın düzenledi.

Operasyonlarda Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş kulüplerinin bazı taraftar liderlerinin de aralarında yer aldığı yaklaşık 80 kişi yakalandı.

Gözaltına alınanlar arasında Beşiktaş’ın taraftar grubu Çarşı’nın eski tribün liderlerinden Alen Markaryan, Genç Fenerbahçeliler lideri Sefa Kalyan ve Ultraslan grubu lideri Muzaffer Şirin’in de bulunduğu öğrenildi.

İstanbul’da taraftar gruplarına yönelik operasyonlarda gözaltına alınanlar Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildi.

Operasyonların sürdüğü, gözaltı sayısının artabileceği bildirildi.

AA