Taksim Dayanışması ve Sanatçılardan Çağrı: ’31 Mayıs’ta Meydandayız!’

Taksim Dayanışması, Gezi Parkı olaylarının birinci yıldönümü olan 31 Mayıs’ta meydanlarda olacaklarını açıkladı. Dün yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “Taksim Dayanışması’nın “sağlıklı kentleşme ve yaşanılır kent” talebi, ülken...

Taksim Dayanışması ve Sanatçılardan Çağrı: ’31 Mayıs’ta Meydandayız!’ (28 Mayıs 2014)

Taksim Dayanışması, Gezi Parkı olaylarının birinci yıldönümü olan 31 Mayıs’ta meydanlarda olacaklarını açıkladı.

Dün yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Taksim Dayanışması’nın “sağlıklı kentleşme ve yaşanılır kent” talebi, ülkenin milyonlarca yurttaşının daha fazla özgürlük ve daha fazla demokrasi talebiyle birleşmiş, 31 Mayıs 2013 tarihinden itibaren ülkenin dört bir yerine yayılarak yepyeni ve evrensel bir boyut kazanmıştır”

Gençlerin yaratıcı zekası, annelerin kucaklayan şefkati, işçilerin emeklerinden gelen gücü, kadınların gür sesi, LBGT bireylerinin biz de varız çığlığıyla büyüyen “Gezi Direnişi’ ülkemiz toplum, kent ve demokrasi tarihinde ortadan kaldırılamayacak onurlu bir iz bırakmıştır. Bilinmelidir ki, muktedirlerin çaresizliğinin ve korkaklığının göstergesi olan bu kirli politika, şiddet ve adaletsizliğe karşın bizler; en yalın, en çıplak, en haklı halimizle bizi biz yapan bütün değer ve renklerimizle, sarsılmaz bir sağduyu, direnme gücü, kararlılık ve inanılmaz bir yaratıcılıkla, yaşamın olduğu her alanda bir aradayız ve meydandayız. Taksim Dayanışması olarak taleplerimizden ve kazanımlarımızdan vazgeçmediğimizi tekrar hatırlatmak için 31 Mayıs’ta Taksim’de, meydandayız.”