Süperstar’a ‘Tüm Zamanların Değişmeyen Markası’ Ödülü

Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek Marka Zirvesi, 3 Nisan’da Ankara’da yapılacak. Zirvenin gerçekleştirileceği gecenin sonunda sanatçı Ajda Pekkan’a “Tüm Zamanların Değişmeyen Markası” ödülü verilecek. Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, ITEC Inte...

Süperstar’a ‘Tüm Zamanların Değişmeyen Markası’ Ödülü (26 Şubat 2013)

Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek Marka Zirvesi, 3 Nisan’da Ankara’da yapılacak. Zirvenin gerçekleştirileceği gecenin sonunda sanatçı Ajda Pekkan’a “Tüm Zamanların Değişmeyen Markası” ödülü verilecek.

Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, ITEC International Business  School tarafından 3 Nisan’da Ankara Sheraton Otel’de bu yıl üçüncüsü  gerçekleştirilecek olan Marka Zirvesi, ünlü konuşmacıları ağırlamaya  hazırlanıyor.

“Markam 2023 Zirvesi”ne birçok markanın temsilcisinin yanı sıra,  siyaset ve sanat dünyasından isimler katılacak. Zirvenin gerçekleştirileceği gecenin sonunda sanatçı Ajda Pekkan’a “Tüm Zamanların Değişmeyen Markası” ödülü verilecek.

ITEC International Business School Kurucu Başkanı Akın Yılmaz, hızla değişen yenidünya düzeninde iş dünyasına destek olmayı hedeflediklerini belirtti. Yılmaz, şunları kaydetti:

“Geniş katılımlı bir organizasyon olması, çok sayıda ünlü ismi ağırlaması ve sürdürülebilir olması ile Ankara’da bir ilki gerçekleştirdiğimize inanıyorum. Önümüzdeki 10 yıllık süreç zarfında dünyadaki 100 büyük global marka arasına, ülkemizden de en az 10 markanın girmesini hedef alan yaklaşımımız doğrultusunda zirvemizin ana temasını ‘MARKAM 2023’ olarak belirledik.  Gelecekte rekabet koşulları çok daha çetin şartlarda olacak. Bu zirveler vesilesiyle işletmelerimizi ve kurumlarımızı geleceğin rekabet ortamına hazırlamayı kendimize hedef olarak belirledik.” (AA)

‘Süperstar’ Lakabı Nereden Geliyor?

Bir arkadaş toplantısında Ajda Pekkan ve yurtiçi/yurtdışı başarılarından konuşulurken, Hürriyet gazetesinin kurucusu Sedat Simavi’nin oğlu ve o dönemki sahibi Erol Simavi “O star değil, Superstar’dır” demiş ve önce yakın çevre daha sonra da halk Ajda Pekkan’ı Superstar olarak anmaya başlamıştır. Ajda Pekkan’da hazırladığı yeni albümüne çok özen göstererek özel fotoğraflarla, hiç alışılmadık bir kapak dizaynı yaparak Nisan 1977’de “Superstar” adıyla yayınlamıştır ve albüm çıktığı anda kapış kapış satılmıştır.