Sosyal Medyayı ‘Kiwi’ Alerjisi Sardı!

Facebook’ta hızla yayılan ‘Kiwi oynama davetleri’ kullanıcılarının tepkisine neden oluyor Aslında kendiniz hakkında soru sorup – yanıtlayarak, sosyal medyada paylaşmanızı ya da arkadaşlarınıza ilginç sorular sorarak, o konu hakkında ne düşünd...

Sosyal Medyayı ‘Kiwi’ Alerjisi Sardı! (24 Haziran 2015)

Facebook’ta hızla yayılan ‘Kiwi oynama davetleri’ kullanıcılarının tepkisine neden oluyor

Aslında kendiniz hakkında soru sorup – yanıtlayarak, sosyal medyada paylaşmanızı ya da arkadaşlarınıza ilginç sorular sorarak, o konu hakkında ne düşündüklerini öğrenmeye yarayan, “ask.fm” benzeri bir uygulama olan “kiwi” ile ilgili Facebook’ta  gelen  mesajlar kullanıcıları bezdirmeye başladı.

Facebook’ta son günlerde, kullanıcıların kendi iradeleri dışında site yönetimi tarafından arkadaş listesindeki kişilere otomatik olarak gönderildiği düşünülen ‘oyun daveti mesajları’ hem meraklandırıyor hem de insanları kızdırıyor. ‘Virüs olma’ olasılığı da ayrıca endişelendiriyor.

Arkadaşlarınızı ve ilginç kişilikleri, kişiselleştirilmiş gönderi listesi oluşturmak için takip edebildiğiniz uygulama ile ilgili Facebook’ta peş peşe gelen isteklere tepkiler Twitter’ın gündemine de yansımaya başladı.