Sosyal Medya Davetlerinin Bu Kez ki Adresi İstanbul Valiliği

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün hafta başında sosyal medya temsilcilerini Çankaya Köşkü’nde öğle yemeğinde  ağırlamasından sonra, Sosyal medyada Twitter’ı etkin olarak kullanmaya başlayan ve Twitter’da yüz bin takipçiye ulaşan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu da, taki...

Sosyal Medya Davetlerinin Bu Kez ki Adresi İstanbul Valiliği (4 Şubat 2013)

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün hafta başında sosyal medya temsilcilerini Çankaya Köşkü’nde öğle yemeğinde  ağırlamasından sonra, Sosyal medyada Twitter’ı etkin olarak kullanmaya başlayan ve Twitter’da yüz bin takipçiye ulaşan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu da, takipçilerini evinde ağırladı.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden sıklıkla iletişim kurduğu çocuklar ve gençlerle bir araya geldi. Takipçilerinden oluşan minik konuklarını evinde ağırlayan Mutlu, kendi Twitter hesabından da buluşma resmini yayınladı. Vali Mutlu tarafından yayınlanan fotoğrafta çocuklar ve Mutlu arasındaki samimi ortam dikkat çekiyor.

Mutlu, Misafir ettiği gençlere tek tek mesaj atarak durumu iletmiş ve ardından çok sayıda takipçisi de “Bizi de çağır Vali Amca” diye ‘tweet’ almıştı.

Twitter’da çocukların ve gençlerin yoğun ilgisini karşılıksız bırakmayan Vali Mutlu, onlardan gelen her yoruma cevap vermeye de özen gösteriyor. Özellikle kar tatili döneminde, İstanbul’un sayısız semtinden binlerce çocuğun Twitter üzerinden birebir iletişim kurduğu İstanbul Valisi, çocuklar tarafından “Vali Amca” olarak biliniyor.

Vali Mutlu, çocuklar ve gençlerle böylesi sıcak bir iletişim kurmaktan büyük memnuniyet duyacağını ifade etmiş ve evinde ağırlayacağını açıklamıştı. Vali Mutlu’ya, çok sayıda takipçisinden “Bizi de çağır Vali Amca” tweet’leri gelmeye devam ediyor. (İHA)