Sophia Türkiye’ye geliyor

Dünyanın ilk humanoid robotu Sophia Nisan ayında Türkiye’ye konuk olacak Dünyanın vatandaşlık alan ilk insansı robotu Sophia, 19 Nisan’da İstanbul’da beşincisi düzenlenecek Marketing Meetup’a konuk olarak merak edilen soruları yanıtlayacak. Pek &...

Sophia Türkiye’ye geliyor (22 Ocak 2018)

Dünyanın ilk humanoid robotu Sophia Nisan ayında Türkiye’ye konuk olacak

Dünyanın vatandaşlık alan ilk insansı robotu Sophia, 19 Nisan’da İstanbul’da beşincisi düzenlenecek Marketing Meetup’a konuk olarak merak edilen soruları yanıtlayacak.

Pek çok Avrupa ülkesinden önce ilk kez Türkiye gelecek olan Sophia, Hanson Robotics ve Las Vegas Üniversitesi tarafından geliştirilen ve yapay zeka ile çalışan dünyanın en popüler robotu olma özelliğini taşıyor.

Son olarak eklenen ünitelerle tam bir bedene kavuşan Sophia, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu komitesi üyesi olmasının yanı sıra kısa süre önce dünyanın ilk BM İnovasyon Şampiyonu da seçildi.

Son olarak Kasım ayı sonunda Dubai’de düzenlenen Geleceğin Yatırımcıları Konferansı’na katılan ve sorulara verdiği kendine özgü yanıtlarla gündeme gelen Sophia’ya Suudi Arabistan da vatandaşlık verdi.

ELLE dergisinin kapağında yer almayı da başaran Sophia’nın 2017’deki basın değeri ise 10 milyar okuyucunun üzerindeydi.