Medya

Türk basınında yeni bir ‘Pencere’ açılıyor!

Gazeteciler Yavuz Oğhan ve İzzet Doğan’ın koordinasyonunda gerçekleştirilen “Gazete Pencere”, basılı gazete formatında hazırlanan bir e-gazete olacak. Her gün 12 sayfa çıkacak olan gazete, ‘son dakika’ haberlerine de yer verebilmek için gece geç saatlerde hazırlanacak ve he...

Türk basınında yeni bir ‘Pencere’ açılıyor! (20 Ekim 2019)

Türkiye’nin PDF formatındaki ilk e-gazetesi 21 Ekim Pazartesi günü (yarın) yayın hayatına başlıyor.

Gazeteciler Yavuz Oğhan ve İzzet Doğan’ın koordinasyonunda gerçekleştirilen “Gazete Pencere”, basılı gazete formatında hazırlanan bir e-gazete olacak. Her gün 12 sayfa çıkacak olan gazete, ‘son dakika’ haberlerine de yer verebilmek için gece geç saatlerde hazırlanacak ve her sabah 7.00’da abonelerinin e-mail adreslerine ya da WhatsApp kutularına gönderilecek.

Gazete Pencere gündemi titizlikle takip edecek, olayları, nedenlerini, nasıllarını okuyuculara siyaset, ekonomi, dünya, spor, magazin, kültür sanat, yaşam sayfalarında aktaracak.

Gazete’nin internetteki ana sayfasından yapılan ‘manifesto’ niteliğindeki açıklamada yayın ilkeleri, kısaca şöyle tanımlandı: “Gazete Pencere haber saklamayacak, olana olmamış, olmamışa olmuş gibi davranmayacak, oto sansür ve sansür Pencere’den içeri girmeyecek. Haberler gizlenmeyecek. Kime yarar, kime zarar verir diye önden muhasebe yapılmayacak, öncelik kamuoyunun ‘’haber alma hakkı’’nda olacak. Farklı kesimlerden, görüşlerden yazarlar kendi pencerelerinden olaylara bakışlarını, analizlerini uzman oldukları konularda yorumlarını ‘Pencere’ den okuyuculara ulaştıracak.

Gazete Pencere’nin çeşitli konulardaki uzmanlardan oluşan zengin bir yazar kadrosu var. Farklı dünya görüşüne sahip 43 yazar ve uzman, çeşitli periyotlarda ama uzman oldukları konulardaki yorum ve görüşlerini, analizlerini, gözlemlerini okuyucularla paylaşacak.

Gazete Pencere’nin yıllık abone bedeli 108 TL, aylık abone bedeli ise 9 TL olarak belirlendi. Gazete Pencere’ye buradan abone olabilirsiniz.