SOL ELİM!

“Sol elim, acemi elim, zavallı elim” Bu gece Twitter’da “İstanbul’da Lale Zamanı” fotoğraf albümlü haberini paylaştığımız için anında 17 kişiden ‘unfollow’ yedik! Dünya görüşümüzü, siyasal yaşamımızı bilenler biliyor; güzelliklere ve fotoğrafa olan tutkumuz...

SOL ELİM! (7 Nisan 2013)

“Sol elim, acemi elim, zavallı elim”

Bu gece Twitter’da “İstanbul’da Lale Zamanı” fotoğraf albümlü haberini paylaştığımız için anında 17 kişiden ‘unfollow’ yedik!

Dünya görüşümüzü, siyasal yaşamımızı bilenler biliyor; güzelliklere ve fotoğrafa olan tutkumuzu da. Bu bir günlük gelip geçici bir şey değil, bir ömrün adandığı bir mücadele.

Genel de çabuk kızmayız, evrensel bir hoşgörüye sahibiz. Üstüne bir de ‘ağulardan süzülmüş’ bir sabrı da ekleriz her zaman.

Hani hep konuşulup duruyor ya, “neden ve nasıl yüzde 50?” İşte böyle… Galatasaray karşısında Real Madrid’i, Fenerbahçe karşısında Lazio’yu tutan, hayatı poptan, toptan, Facebook ve televizyon dizilerinden ibaret, tüm bildikleri televizyon haber spikerleri, program yapımcı ve sunucuları, internet sitesi editör ve adminleri ile dedikoducu sosyal ağ kullanıcılarının paylaştıkları, yazdıkları yorumlar ile sınırlı, okumayan, araştırmayan, sorgulamayan, bilmeyen, öğrenmeyen, öylesine yaşayıp giden, güzelim çiçek bahçesi fotoğraflarına bile tahammül edemeyen ve kendisini ‘solcu’ sanan koyun sürüleri sayesinde…

Orhan Veli’nin dizeleri ile noktalamadan önce; eğer bu haber ve fotoğraflar, Türkiye ve dünyadaki sol – sosyalist düşünceye, mücadeleye zarar verdiyse, özür dileyip, web sitemizi ve tüm sosyal medya hesaplarımızı kapatmaya hazırız.

SOL ELİM!

Sarhoş oldum da
Seni hatırladım yine;
Sol elim,
Acemi elim,
Zavallı elim!

Orhan Veli