Sokak köpekleri için tren yaptılar

İki hayırsever yaşlı kardeş, sokak köpeklerine hizmet vermek üzere kendi olanaklarıyla bir tren yaptılar ABD’nin Teksas eyaletinde 80 yaşın üzerindeki emekli, hayvan dostu ve yardımsever Eugene ve Corky Bostick kardeşler, sokak köpeklerinin bakım gereksinmelerin...

Sokak köpekleri için tren yaptılar (25 Eylül 2015)

İki hayırsever yaşlı kardeş, sokak köpeklerine hizmet vermek üzere kendi olanaklarıyla bir tren yaptılar

ABD’nin Teksas eyaletinde 80 yaşın üzerindeki emekli, hayvan dostu ve yardımsever Eugene ve Corky Bostick kardeşler, sokak köpeklerinin bakım gereksinmelerinin karşılanması ve gezdirilmesi için kullanılmış plastik fıçılar ve çim biçme motorundan kendi olanaklarıyla ‘dog train’ adını verdikleri bir servis treni yaptılar.

1940’lı yıllardan beri şehrin dışındaki bir çiftlikte yaşayan kardeşler mekanı köpek bakımevine dönüştürmüşler. Sokaklarda başıboş, terk edilmiş zor durumdaki köpekleri toplayıp tedavi ve bakımlarını yaptırıyor sonra da iyi bir yuva bulabilirlerse sahiplendiriyorlar.

Köpeklere güvenli bir evden daha fazlasını sunmak istediklerinde ise bu eğlenceli fikir akıllarına gelmiş. Köpekleri her gün dönüşümlü olarak trene bindirerek 90 dakikalık keyifli bir kasaba turu yaptırıyorlar.