“Sevgili Başbakan Recep Bey”

Başbakan’a mektup yazdı, 8 yaşında sosyal medya fenomeni oldu! İstanbul Kadıköy Zühtü Paşa İlköğretim okulunda okuyan Lal Ege Nural isimli ilköğretim birinci sınıf öğrencisinin, ailesinden habersiz yazıp Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ‘a gönderdiği yardım talebi sosya...

“Sevgili Başbakan Recep Bey” (24 Nisan 2013)

Başbakan’a mektup yazdı, 8 yaşında sosyal medya fenomeni oldu!

İstanbul Kadıköy Zühtü Paşa İlköğretim okulunda okuyan Lal Ege Nural isimli ilköğretim birinci sınıf öğrencisinin, ailesinden habersiz yazıp Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ‘a gönderdiği yardım talebi sosyal medyada çok popüler oldu.

Basket sahasına girmelerine izin vermediği için okul müdürünü Başbakan’a şikayet eden Minik Lal, ‘Sevgili Başbakan Recep Bey’ diye başladığı mektubunu ‘Recep Amca’ söylemiyle bitirdi. Küçük kız mektubunda, “Sevgili Başbakan Recep Bey, Bizim okul müdürü küçüğüz diye basket sahasında oynamamıza izin vermiyor.. Bu bizi çok üzüyor, sınıf olarak ağlıyoruz. Recep Amca lütfen müdürümüzü tembihleyin. Bizim onlardan ne farkımız var, ben de senin gibi başkanım, yardım kolu başkan yardımcısıyım” söylemini kullandı.

Cüneyt Özdemir’i Gülme Krizine Soktu!

Mektup ve konu basına yansıyıp ilgi çekince, 8 yaşındaki Lal Ege doğal olarak bu tür haberleri takip edip, haber kahramanlarını canlı yayına çıkartan CNN Türk’teki 5N1K’ ya da konuk oldu.

Cüneyt Özdemir’in ‘mektubu neden yazdın?’ sorusuna Lal Ege, mektubu okuldaki adaletsizliği göstermek için yazdığını ve daha sonda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a gönderdiğini, 3 ay cevap gelmeyince son çare olarak sosyal paylaşım sitesine koyduğunu söyledi.

Fenomen Olacak Çocuk..!

Mektubu yazdığı için okul müdürünün kendisine kızdığını belirten Lal, “Müdür bana kızdı. Gammazladın mı müdürü? dedi. Müdürümüz çok geveze. Hiçbir şey anlamıyor. Zaman değerlendirmesi yapılabilirdi. Bir saat onlar bir saat biz oynaya bilirdik.” şeklinde konuştu.  Başbakan Erdoğan’a ikinci bir mektup yazarak bu kez de sigara satışının yasaklanmasını isteyeceğini belirtti.

Başbakan Erdoğan, Lal Ege Nural’ın mektubuyla ilgili konuştu ve şikayet edilen okul müdürünün yanlışını ’Affedilemez’ olarak değerlendirdi.

Bu mektup olayı Lal Ege’nin ilk ‘marifeti’ değil. Sosyal video paylaşım sitesine Lal Ege adına daha önceleri de çeşitli komik ve ilginç videolar yüklendiği görüldü.