SEO ve Özgün İçerik İlişkisi [İnfografik]

Özgün ve kaliteli içerik, SEO ilkelerinin başında gelmektedir. İşte Antalya Tasarım Grubu, bu konuda Braxton Inc. (Amerika) tarafından hazırlanan çok çarpıcı bir infografiği Türkçeleştirerek yayınladı. İçerik, bir web sitesinin olmazsa olmazlarından birisi. Arama motorunu kull...

SEO ve Özgün İçerik İlişkisi [İnfografik] (18 Şubat 2013)

Özgün ve kaliteli içerik, SEO ilkelerinin başında gelmektedir. İşte Antalya Tasarım Grubu, bu konuda Braxton Inc. (Amerika) tarafından hazırlanan çok çarpıcı bir infografiği Türkçeleştirerek yayınladı.

İçerik, bir web sitesinin olmazsa olmazlarından birisi. Arama motorunu kullanan kişiler ihtiyaç duydukları bilgiye çubuğa yazdıkları arama kelime öbeğinin öne çıkardığı başlıklar içinde gezerek ulaşıyorlar. Evet ilk başta ‘title’ dediğimiz başlık bir ön bilgi veriyor. Hatta description içerisinde bile bir ön bilgi paylaşıldığında, açılan sıralı sayfaların altında görebiliyoruz.

Ancak kullanıcı esas bilginin  aradığının kendisine, faydalı olup olmadığını siteye girdiğinde görüyor. Sitenin içine girerek aranılan bilginin anahtar kelime seçimiyle doğru orantılı bir içeriğe çıkardığını görünce kullanıcı açısından sorun yok. Ya böyle olmadığı durumlar. Gerçekten biz bile bazen içeriğini gördüğümüzde sinirlenebiliyoruz. Bu nedenle özgün ve kaliteli içerik, bir web sayfası için oldukça önemlidir.

SEO ve özgün içerik konusunda Braxton Inc. (Amerika) tarafından hazırlanmış olan etkileyici bir infografik çalışması izinleri ile Antalya Tasarım Grubu tarafından Türkçeleştirildi.

Marketing Sherpa ve Google yetkililerinin onayladıkları kaynaklar üzerine hazırlanmış infograph çalışmasının orjinal haline bu adresten ulaşabilirsiniz.