Sehven ‘Bi Büyük Hareket’ de Sağlık Bakanlığı’ndan!

Anadolu Ajansı’nın ‘sehven’ geçtiği habere, Sağlık Bakanlığı’ndan düzeltme geldi. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun ülke insanı ve gençliğin meyhane ve kahvehane köşelerinde huzur aramaması isteğini belirtirken, açıklamasının Anadolu Ajansı tarafından medyay...

Sehven ‘Bi Büyük Hareket’ de Sağlık Bakanlığı’ndan! (26 Şubat 2013)

Anadolu Ajansı’nın ‘sehven’ geçtiği habere, Sağlık Bakanlığı’ndan düzeltme geldi.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun ülke insanı ve gençliğin meyhane ve kahvehane köşelerinde huzur aramaması isteğini belirtirken, açıklamasının Anadolu Ajansı tarafından medyaya sehven yapılan bir hata nedeniyle “Biz istiyoruz ki meyhanelerde, kahvehanelerde huzur olsun” şeklinde yansıdığı bildirildi.

Müezzinoğlu’nun bu açıklamalarının, bazı medya organlarında “sokakta hayat var, huzur yok” başlığı ile verildiği ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Söz konusu açıklamada Bakanımız sigara ve alkol konusunda topluma duyarlılık çağrısı yapmıştır. Bu çağrı kapsamında 13-14 yaşında gençlerin ‘Bu sokakta hayat var’ diyerek, caddelerde, sahillerde elinde bira şişeleri ve sigara ile gezindiklerine dikkat çekilmiş ve bunun yanlışlığına vurgu yapılmıştır. Sayın Bakanımız ülke insanının ve gençliğimizin meyhane ve kahvehane köşelerinde huzur aramaması isteğini belirtirken, bu açıklama sehven yapılan bir hata nedeniyle medyaya ‘Biz istiyoruz ki meyhanelerde, kahvehanelerde huzur olsun’ şeklinde yansımıştır.”

*Sehven: İstemeden, yanlışlıkla yapılan anlamında kullanılıyor.

Hurriyet.com.tr