Sanki Pizza Firması Değil de Siyasal İktidar!

Altı yanık gönderilen pizza için sipariş verdiği yemeksepeti.com’a yorum yazan müşteriyi, ilgili firma avukatı aracılığıyla ihtar göndererek tehdit etti Olay, ekşi sözlük’e yazılan şu entry ile ortaya çıktı: “an itibariyle yaptığım yorumu 2 iş günü içerisinde kald...

Sanki Pizza Firması Değil de Siyasal İktidar! (17 Mayıs 2013)

Altı yanık gönderilen pizza için sipariş verdiği yemeksepeti.com’a yorum yazan müşteriyi, ilgili firma avukatı aracılığıyla ihtar göndererek tehdit etti

Olay, ekşi sözlük’e yazılan şu entry ile ortaya çıktı:

“an itibariyle yaptığım yorumu 2 iş günü içerisinde kaldırmazsam isem müvekkilin uğradığı tüm maddi zararların tazmini için aleyhimde cezai şikayet yapacak ve maddi tazminat davası açacak , yapılacak tüm yargılama gideri, avukatlık ücreti vs. tüm masrafların tarafıma yükleneceğini avukat aracılığıyla bana bildiren fantastik şirket. 

davayı da kaybederlerse topuğuma sıktırmalarından korkuyorum sözlük 🙁 :(:(

not: inanmayana caps var.”

Duyulmasıyla birlikte bir anda sosyal medyanın gündemine giren olaya tepkiler yağmaya başladı.

Yapılan yorum değil gönderilen tehdit ihtarı suç oluşturuyor

Tehditkâr pizza firması her şeyden önce sipariş için verilen adresi başka bir amaçla ikincil bir iş için kullandığı için yemeksepeti.com ile yapmış olduğu sözleşmeyi ihlal etmiş oluyor. Firma, yemeksepeti ile yaptığı anlaşmaya aykırı davranarak, üyenin adres bilgisini yemek gönderme dışında bir amaç için avukatına vermekle suç işlemiştir.

Yemek Sepeti, üyenin yanında yer aldı

Olayın sosyal medyada tepkilerle paylaşılmasının ardından yemeksepeti.com üyeye bir mail göndererek, bu istenmeyen durum karşısında öncelikle üzgün olduklarını belirtip, bu olay özelinde kendisine karşı açılabilecek olası davada eğer bir tazminat ya da mağduriyet söz konusu olursa yemeksepeti olarak bunları karşılamayı taahhüt ettiklerini bildirmiştir.

Ancak işin ilginç yanı, yemeksepeti gönderdiği mailde söz konusu firma ile anlaşmasını feshedip etmediğini belirtmemiştir.

Altı yanık gelen pizza

Yorum yapan kişiye gönderilen tehdit ihtarı