Rusların Yeni Merakı Helikopterle Golf Oynamak

Helikopterler, golf söz konusu olduğunda, çok geniş sahalarda mücadele eden golfçüleri çukurdan çukura taşımak için kullanılır. Ancak Ruslar, helikopterleri golf sporunda farklı bir şekilde kullanmaya başladılar. Rusya'nın başkenti Mo...

Rusların Yeni Merakı Helikopterle Golf Oynamak (24 Şubat 2015)

Helikopterler, golf söz konusu olduğunda, çok geniş sahalarda mücadele eden golfçüleri çukurdan çukura taşımak için kullanılır. Ancak Ruslar, helikopterleri golf sporunda farklı bir şekilde kullanmaya başladılar.

Rusya'nın başkenti Moskova'da oynanan ‘heli-golf' golf, polo ve uçmayı sevenleri ortak bir alanda buluşturuyor. Bir helikopter firması, golf kulübü ve polo kulübünün icat ettiği bu oyun, ilk kez 2013'te oynanmaya başlandı. Bu hafta da Moskova'nın doğusunda Tseleevo Kış Açık turnuvası kapsamında bir maç düzenlendi.

Takım halinde oynanan heli-golf'te amaç, 1 metre çapındaki dev bir topu, yerden yalnızca 4-5 m yüksekte uçan helikopterlerle kar üzerinde yuvarlayıp deliğe sokmak. Helikopterlerin içindeki kişiler de ellerindeki 10 kg ağırlığında ve 5 metre uzunluğundaki sopalarla topa yön vermeye çalışıyor. Heli-golf'ün bir round'u ise 18 bin ruble, yani 300 dolar.