Periscope canlı yayınları artık Facebook’ta da paylaşılabilecek

Popüler canlı yayın uygulaması Periscope, yayınladığı güncellemeyle Facebook’ta da paylaşım ve yatay yayın desteği getirdi iOS ve Android için sunulan yeni güncellemeyle birlikte artık yatay olarak da yapılabilecek yayınlar, Twitter’ın yanı sıra Fac...

Periscope canlı yayınları artık Facebook’ta da paylaşılabilecek (10 Eylül 2015)

Popüler canlı yayın uygulaması Periscope, yayınladığı güncellemeyle Facebook’ta da paylaşım ve yatay yayın desteği getirdi

iOS ve Android için sunulan yeni güncellemeyle birlikte artık yatay olarak da yapılabilecek yayınlar, Twitter’ın yanı sıra Facebook’ta da canlı olarak paylaşılabilecek.

Birçok kullanıcının merakla beklediği özellik ile beraber yayıncılar, en iyi video çekim deneyimini veren yatay yönde yayın özelliğine sonunda kavuşmuş oldular.

Elbette yatay yayını sadece yatay izlemek zorunda da değilsiniz. Yatay yönde yapılan yayınları düşey yönde izlediğiniz zaman yayın penceresinin genişliği dikey ekrana sığdırılacak geri kalan yerler boş kalacak.

Instagram benzeri bir çılgınlığa dönüşebilir

Yeni ve popüler olması nedeniyle son günlerde gerekli-gereksiz yoğun olarak kullanılan, bazı cinsel ve saldırı içerikli yayınlar nedeniyle de eleştiri konusu olan kişisel Periscope yayınlarının Facebook’ta da paylaşılmasının yolunun açılmasının iyi mi yoksa kötü mü olacağını yaşayıp göreceğiz.

Facebook’un “Live for Mentions” uygulamasının anlamı kalmayacak

Periscope’un gördüğü yoğun ilgi üzerine kısa bir süre önce Facebook’un sadece ünlü kişilerin kullanımına sunduğu ve “Live for Mentions” adını verdiği canlı yayın uygulamasının da çok anlamı ve işlevi kalmamış olacak.