New York Polisi Sosyal Medya Kampanyasında Ne Umdu Ne Buldu?

New York polisi, sosyal medyada imaj düzeltmek isterken rezil oldu “Polis memurlarından biriyle çektiğiniz bir fotoğrafınız var mı? Twitter’de #myNYPD (New York Police Department) hashtag’i ile paylaşın. Fotoğrafınız belki de Facebook sayfamızdan yayınlanacaktırR...

New York Polisi Sosyal Medya Kampanyasında Ne Umdu Ne Buldu? (24 Nisan 2014)

New York polisi, sosyal medyada imaj düzeltmek isterken rezil oldu

“Polis memurlarından biriyle çektiğiniz bir fotoğrafınız var mı? Twitter’de #myNYPD (New York Police Department) hashtag’i ile paylaşın. Fotoğrafınız belki de Facebook sayfamızdan yayınlanacaktır” diyeinternet kulanıcılarına çağrıda bulunan New York polisine, binlerce sosyal medya kullanıcısından anında yanıt geldi.

Polisin halkın göndereceği bu fotoğraflarla imajını düzeltme çabası kısa sürede tam bir kabusa yönelerek, polis şiddetine karşı kitlesel bir kampanyaya dönüştü. #myNYPD etiketiyle polisin uyguladığı şiddetin fotoğrafları yağdı.

Kısa sürede sosyal medya üzerinde siyahi ve Latin Amerika kökenli gençlere, toplumsal gösterilere katılan insanlara şiddet uygularken çekilen binlerce fotoğraf paylaşılmaya başladı. New York polisi şu ana kadar Facebook sayfasında hiçbir fotoğraf yayınlamazken, sosyal medyada da alay konusu oldu.