Netflix Türkiye’de de Yayına Başladı

İnternet üzerinden hizmet veren medya sağlayıcısı olan Netflix, Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 190 yeni ülkede yayına başlayacağını açıkladı 40'tan fazla ülkede internet üzerinden dizi, film, tv programları gibi birçok farklı medy...

Netflix Türkiye’de de Yayına Başladı (7 Ocak 2016)

İnternet üzerinden hizmet veren medya sağlayıcısı olan Netflix, Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 190 yeni ülkede yayına başlayacağını açıkladı

40'tan fazla ülkede internet üzerinden dizi, film, tv programları gibi birçok farklı medya içeriğini kiralama servisi Netflix, CES 2016’da 190 yeni ülkede daha faaliyete başlayacağını duyurdu.

Netflix CEO’su Reed Hastings, Las Vegas’ta devam eden teknoloji fuarı CES 2016’da global Internet TV döneminin yeniden doğuşuna tanık oluyoruz sözleri ile birlikte aralarında Türkiye’nin de bulunduğu hizmet vereceği ülkeleri açıkladı.

Ayrıca Netflix'e Korece, Arapça, geleneksel Çince'nin de yer aldığı 17 dil desteği geldi. Ancak bu diller arasında Türkçe bulunmuyor. Yani şu an için Netflix'in hizmetlerinden ülkemizde yabancı dillerden yararlanabilecek.

Rakamlarla dünyanın en büyük medya sağlayıcısı Netflix

2.200 kişinin çalıştığı Netflix’in dünya çapında 60 milyon abonesi bulunuyor. Her ay toplam 10 milyar saat izlenme süresi var. Dünyadaki tüm internet trafiğinin yüzde 35’ini oluşturuyor. (YouTube yüzde 13,2) ABD’de bulunan hanelerin yüzde 36’sı Netflix abonesi. Abonelerin yüzde 63’ü hizmetten çok memnun olduklarını belirtiyorlar.

Yeni genişleme kararı ile birlikte Netflix, 250 ülkede 70 milyondan fazla insana hizmet verecek.

70 milyondan fazla evde kullanılan Netflix‘in, Türkiye’de yayın pazarını nasıl etkileyeceğini önümüzdeki günlerde görebileceğiz. Netflix’in fiyatlarının açıklanmasından sonra Türkiye’de 1 saat içinde yaklaşık 8 bin kişinin üye olduğu belirtiliyor.

Öte yandan Netflix'in Basic, Standard ve Premium olmak üzere 3 farklı versiyonu bulunuyor. Bunların aylık fiyatları ise sırasıyla 7.99, 9.99 ve 11.99 avro. 1 ay ücretsiz kullanılabilen Netflix'i bu adres üzerinden denemeye başlayabilirsiniz.

Netflix’in abonelerine uygulayacağı fiyat listesi: