Molotof Atılan Halk Otobüsünün Alev Topuna Dönmesi Kameralara Yansıdı

İstanbul bugün bir kez daha facianın eşiğinden döndü. İstanbul’un göbeğinde, Okmeydanı’nda seyir halindeyken molotof atılan halk otobüsü biranda alev topuna döndü. İçindeki yolcular son anda kurtuldu. Okmeydanı Şark Kahvesi’nde korsan gösteri düzenleyen maskeli bir grup, ...

Molotof Atılan Halk Otobüsünün Alev Topuna Dönmesi Kameralara Yansıdı (15 Şubat 2013)

İstanbul bugün bir kez daha facianın eşiğinden döndü. İstanbul’un göbeğinde, Okmeydanı’nda seyir halindeyken molotof atılan halk otobüsü biranda alev topuna döndü. İçindeki yolcular son anda kurtuldu.

Okmeydanı Şark Kahvesi’nde korsan gösteri düzenleyen maskeli bir grup, yol kesip İETT otobüslerini ateşe verdi. Otobüslerden biri alev alev yandı. Yaklaşık 20 dakika eylemcilere müdahale edilmedi.

Ellerindeki molotof kokteyllerini önce yola fırlatan eylemciler daha sonra yolun her iki yönünden geçmekte olan İETT otobüslerini durdurup 25 yolcuyu indirdi. Ardından ellerindeki molotof kokteyllerini ateşe verdiler. Şark Kahvesi durağında molotoflara hedef olan otobüs alev alev yanarken karşı yönden gelen diğer otobüs şans eseri alev almadı. Olaylar sırasında bölgede bulunan akrep olarak tabir edilen zırhlı araçtaki polisler ilk anda müdahale etmedi.

İşte yaşanılan o dehşet anları olay yerindeki İHA muhabirinin kamerasına böyle yansıdı. (Montajsız görüntülerdir)