Mobil Cihazların Pabucunu Dama Atacak Buluş

Giyilebilir teknoloji kendi olanaklarını zorlamaya başladı Giyilebilir teknoloji ürünlerinden akıllı bilekliklerin ilk geliştirilenleri genellikle sportif amaçlı kullanılıyordu. Bu son ürün ise mini bir projeksiyonla ekranı kola yansıtıyor, yansıtmakla da kal...

Mobil Cihazların Pabucunu Dama Atacak Buluş (17 Aralık 2014)

Giyilebilir teknoloji kendi olanaklarını zorlamaya başladı

Giyilebilir teknoloji ürünlerinden akıllı bilekliklerin ilk geliştirilenleri genellikle sportif amaçlı kullanılıyordu. Bu son ürün ise mini bir projeksiyonla ekranı kola yansıtıyor, yansıtmakla da kalmıyor sistemin içindeki algılayıcı sensörlerle kolunuzu dokunmatik bir ekrana dönüştürüyor.

Android işletim sistemine sahip olan Cicret adındaki bu akıllı bileklik, yan tarafında bulunan projektör sayesinde görüntüyü kolunuza yansıtıyor. Android'li cihazınızda yapabildiğiniz hemen hemen her şeyi kolumuzda yapmak mümkün oluyor. Mail alıp gönderebilme, internette gezinme, harita uygulamalarını kullanabilme ve oyun oynamanıza bile olanak sağlayan Cicret, istendiğinde telefon ile bağlantı kurarak görüşmeleri kabul ediyor ve telefonun hoparlörünü aktif hale getirebiliyor.

Ayrıca üzerinde bulunan bir uyarı ışığı sayesinde bildirimlerden de haberdar oluyorsunuz. WiFi, Bluetooth ve Micro USB bağlantıları bulunduğu Cicret, 16 GB ve 32 GB olmak üzere iki farklı versiyona sahip olacak ve 10 farklı renk seçeneğiyle piyasaya sunulacak. Cicret’in üreticileri, henüz bilekliğin prototip halinde olduğunu, gerekli bağış toplandığında üretilen bilekliğin 400 dolardan satışa sunacaklarını söylüyor.