Minik iguananın onlarca yılanın saldırısından mucizevi kurtuluşu

Bir iguananın yılanların pususundan kurtulduğu görüntüler, İngiltere'nin Oskar'ı olarak kabul edilen İngiliz Sinema ve Televizyon Sanatları Akademisi Ödülü BAFTA'ya layık görüldü. BBC Amerika, ZDF, Tencent ve France Televisions'un...

Minik iguananın onlarca yılanın saldırısından mucizevi kurtuluşu (25 Mayıs 2017)

Bir iguananın yılanların pususundan kurtulduğu görüntüler, İngiltere'nin Oskar'ı olarak kabul edilen İngiliz Sinema ve Televizyon Sanatları Akademisi Ödülü BAFTA'ya layık görüldü.

BBC Amerika, ZDF, Tencent ve France Televisions'un ortak yapımı Planet Earth'ün ikincisinde yer alan bir iguana yavrusunun yılanlardan kaçışının drone çekimleri ile görüntülendiği belgesel film BAFTA ödülü kazandı.

Dünyaca ünlü yapımcı David Attenborough'nun seslendirdiği belgeselde daha önce görüntülenemeyen doğal olaylar kayıt altına alınmış. İlk kez görüntülenen bu olay da Planet Earth 2'nin 'Adalar' kategorisinde yer alıyor.

Yayınlandığı günden bu yana milyonlarca kişi tarafından izlenen film sadece YouTube’da bile 10 milyondan fazla görüntülenmiş.

İşte heyecan dolu bir aksiyon filminden değil; yaban hayatının acımasız koşullarındaki yaşam mücadelesinden nefes kesen görüntüler…

Soluk soluğa izlenen ve büyük ödüle layık görülen ‘Iguana vs Snakes – Planet Earth II’nin kamera arkası:

BAFTA ÖDÜL TÖRENİ