Medyada Gece Operasyonu

Gece editörleri tarafından verilen ‘son dakika’ haberine bu kez medya kendisi konu oldu Siyasal iktidara yakınlığı ile bilinen Türk Medya çatısı altındaki Star Medya Grubu, Kanal 24, Akşam ve Güneş gazetelerini elinde bulunduran işadamı Ethem Sancak, yay...

Medyada Gece Operasyonu (25 Kasım 2014)

Gece editörleri tarafından verilen ‘son dakika’ haberine bu kez medya kendisi konu oldu

Siyasal iktidara yakınlığı ile bilinen Türk Medya çatısı altındaki Star Medya Grubu, Kanal 24, Akşam ve Güneş gazetelerini elinde bulunduran işadamı Ethem Sancak, yayın yönetmenlerini görevden aldı.

Star Medya Grubu ve Kanal 24 ile Akşam ve Güneş (TurkMedya) gazetelerini elinde bulunduran işadamı Ethem Sancak, yayın yönetmenleriyle yollarını ayırdı.

Milliyet’in haberine göre, görevden alınan isimler;

Mustafa Karaali (Star Medya Yayıncılık Grup Başkanı),

Yusuf Ziya Cömert (Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni),

Mehmet Ocaktan (Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni)

Murat Sancak, 'ayrılıkları' böyle duyurdu:

İşte, Murat Sancak'ın TürkMedya'da yaşanan operasyonla ilgili çalışanlara gönderdiği e-mail:

"Değerli Çalışanlarımız,

Bilindiği üzere kısa bir süre önce star medya grubunda gerçekleşen hisse devri ve yeni yönetim kurulu teşekkülüne bağlı olarak üst organizasyonel yapıda bazı değişiklikler gerçekleşmiştir.

Yapılan organizasyonel değişiklik çerçevesinde uzun yıllar boyunca star medya grubu’nda medya grup başkanı görevini yürüten Sn. Mustafa Karaalioğlu ve Star gazetesi genel yayın yönetmenliği görevini yürüten Sn. Yusuf Ziya Cömert ile yollarımız ayrılmıştır.

Kendilerine medya grubumuza vermiş oldukları özverili hizmetlerden dolayı teşekkür eder bundan sonraki yaşamlarında başarılar dileriz.

Murat Sancak

Star Medya Grubu

Yönetim Kurulu Başkanı"

Duruma tepki gösteren Star Yazarı Hakan Albayrak da Timetürk'e yaptığı açıklamada görevden almalara duyduğu tepkiler üzerine yazılarına son verdiğini belirtti.

Odatv’nin haberine göre de, Yeni Şafak Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül'ün de görevine son verildiği iddia ediliyor. Ancak bu iddia gazetenin yazarları Cem Küçük tarafından yalanlandı. Küçük, Twitter hesabından "İbrahim Karagül görevinin başındadır. Her türlü spekülasyon yalandır. Şu an karşımda çay içiyoruz." şeklinde yazdı. Cem Küçük daha sonra "İşte çay içtiğimizin kanıtı" diyerek şu fotoğrafı paylaştı: