Medya Mahallesi İkinci Kez Yayından Kaldırıldı

CNN Türk’te yayınlanan ve hemen her programda yaşanan tartışmalarla gündeme oturan Medya Mahallesi sessiz sedasız yayından kaldırıldı. Programın sunucularından Ayşenur Arslan’ın geçen Pazar günü Cumhuriyet gazetesinde yayınlanan röportajında, diğer sunucu Akif Beki hakk...

Medya Mahallesi İkinci Kez Yayından Kaldırıldı (11 Şubat 2013)

CNN Türk’te yayınlanan ve hemen her programda yaşanan tartışmalarla gündeme oturan Medya Mahallesi sessiz sedasız yayından kaldırıldı.

Programın sunucularından Ayşenur Arslan’ın geçen Pazar günü Cumhuriyet gazetesinde yayınlanan röportajında, diğer sunucu Akif Beki hakkındaki sözleri nedeniyle Pazartesi günü Medya Mahallesi, haftalık program akışında olmasına karşın yayınlanmamıştı.

Ayşenur Arslan, geçen Pazartesi sabahı her zamanki saatinde kanala gelerek Medya Mahallesi’nin içeriğini hazırlamış ancak Akif Beki, programın başlamasına dakikalar kalmasına rağmen kanala gelmeyince kriz patlak vermişti. Akif Beki, CNN Türk yönetimini arayarak bu şartlarda artık Ayşenur Arslan’la ekrana çıkmasının mümkün olmadığını söylemişti.

CNN Türk yönetimi de bu koşullarda programın ekrana gelmesini istememiş ve Medya Mahallesi’nin yayın saatinde Başak Şengül’ün sunduğu haber bülteni yayınlanmıştı.

Geçen hafta medya kulislerinde programın akıbeti konuşulmuştu. Medya Mahallesi’ne ne olacağı, CNN Türk yönetiminin nasıl bir tavır takınacağı merak ediliyordu. CNN Türk haftalık yayın akışına Medya Mahallesi’ni koymayarak tavrını gösterdi. Medya Mahallesi yayın akışından da çıkarıldı.

CNNTürk Genel Müdürü Barış Tünay, OdaTV’ye yaptığı açıklamada Ayşenur Arslan ile yollarının ayrıldığını söyledi.

DAHA ÖNCE NE OLMUŞTU?

CNN Türk ekranlarının en popüler programlarından biri olan, Ayşenur Arslan’ın hafta içi her gün ekrana çıkıp gündemi yorumladığı Medya Mahallesi programı geçtiğimiz yaz başında aniden ‘tatile sokulmuş’, programın erken tatile girmesi, yoğun izleyici tepkisine neden olmuştu. Ayşenur Arslan kanal yönetiminin Medya Mahallesi’ni ancak iki kişiyle yapabileceğini açıkladığını söylemişti.

Bunun üzerine yeni sezonda programın formatında değişiklik yapılmış ve Arslan’a bir süre önce Vatan ve Milliyet’ten sorumlu Medya Grup Başkanlığı görevinden ayrılan Akif Beki eşlik etmeye başlamıştı.