Medya Kazanı

TVEM’i Sözcü Gazetesi mi satın alıyor? Daha dört ay önce kurulan ve Mehmet Ali Yılmaz’ın sahibi olduğu TVEM’in sürpriz bir şekilde yılbaşında yayınına ara vermesi medya çevrelerinde şaşkınlıkla karşılandı. Ardından da, Sözcü Gazetesi’nin TVEM’i satın alacağı h...

Medya Kazanı (5 Ocak 2013)

TVEM’i Sözcü Gazetesi mi satın alıyor?

Daha dört ay önce kurulan ve Mehmet Ali Yılmaz’ın sahibi olduğu TVEM’in sürpriz bir şekilde yılbaşında yayınına ara vermesi medya çevrelerinde şaşkınlıkla karşılandı.

Ardından da, Sözcü Gazetesi’nin TVEM’i satın alacağı haberi medya kulislerine düştü. Uğur Dündar’ın bir süre önce Mehmet Ali Yılmaz ile görüşmesi de bu iddianın kanıtı olarak gösteriliyordu.

TV8 ve Radikal’den ayrıldıktan sonra medyadan uzak kalan Haluk Şahin’in Yeni Asır TV’de Neslihan Acu ve Sezin Sivri’nin sunduğu Laf Ofisi programı ile CNN Türk’te Enver Aysever’in Aykırı Sorular programında yaptığı açıklamaların bu iddiayı desteklediği öne sürülüyordu.

Haluk Şahin’in bu açıklamaları ile ilgili ayrıntılı bilgileri daha önceki haberimizde  vermiştik.

Dün çıkan haberler üzerine Medyatava’nın ulaştığı Haluk Şahin, Sözcü Gazetesi’nin TVEM’i satın almasının söz konusu olmadığını, bu iddianın basit bir spekülasyondan ibaret olduğunu söyledi. Şahin, Uğur Dündar’la yeni bir kanal kurma düşüncesinin olduğunu, ancak bunun başka bir kanalı satın alarak değil, sıfırdan yeni bir kanal kurma şeklinde olacağını belirtti.