İLAD 2015 Ödülleri sahiplerini buldu

İLAD (İletişim Araştırmaları Derneği) nin 2015 Ödülleri, Galatasaray Üniversitesi’nde düzenlenen törenle sahiplerine sunuldu 2015 Hıfzı Topuz İletişim Onur Ödülü'ne CNN Türk’ün deneyimli muhabiri Göksel Göksu ...

İLAD 2015 Ödülleri sahiplerini buldu (28 Nisan 2016)

İLAD (İletişim Araştırmaları Derneği) nin 2015 Ödülleri, Galatasaray Üniversitesi’nde düzenlenen törenle sahiplerine sunuldu

2015 Hıfzı Topuz İletişim Onur Ödülü'ne CNN Türk’ün deneyimli muhabiri Göksel Göksu  layık görülürken, Müşerref Hekimoğlu Başarı Ödülü Damla Yur’a, Yılın İletişim Araştırması Ödülü ise Doç. Dr. İncilay Cangöz’e verildi.

Yıllardır CNN Türk’te muhabirlik yapan Göksel Göksu, aynı zamanda TGC Yönetim Kurulu Üyesi ve TGC Kadın Komisyonu Koordinatörü. Özellikle kadın, çocuk ve insan hakları konularında araştırmacı gazeteciliği ile tanınıyor.

Damla Yur ise beş yıldır Milliyet ve Cumhuriyet gazetelerinde yer alan, kadınlar, çocuklar ve LGBTİ’ler ile mülteciler üzerine yazı ve röportajlarında "toplumun görmesi gerekenleri ortaya seren özenli uğraşları” nedeniyle ödüle layık görüldü.

Doç. Dr. İncilay Cangöz, Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Basın – Yayın Bölümü’nde öğretim üyesi. Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü. Haber sosyolojisi, iletişim kuramları, medya araştırmalarında etnografi, medyada çocuk hakları dersleri veriyor.  Barış gazeteciliği, yurttaş haberciliği, toplumsal cinsiyet ve medya alanlarında çalışıyor.

Galatasaray Üniversitesi’nde düzenlenen ödül töreninin ardından, “Medya ve Mülteci Sorunları” başlıklı bir panel düzenledi.

Prof. Dr. Yasemin İnceoğlu’nun moderatörlüğünü yaptığı panelde Prof. Dr. Nermin Abadan Unat, İltica ve Göç Araştırmaları Merkezi (IGAM) Müdürü Metin Çorabatır ve CNNTürk muhabiri Göksel Göksu konuştu.