Meclis TV Yayını Kesince Yurttaş Gazeteci Meclis’ten Canlı Yayına Başladı!

Bu kez yurttaş gazeteciliğini bir milletvekili üstlendi ve tablet bilgisayarı ile sokaktan değil Meclis’ten 2 saati aşkın süre canlı yayın yaptı. Öyle bir iletişim teknolojisi çağında yaşıyoruz ki, halkın haber alma hakkının engellenmesi artık mümkün değil. İşte bunun bi...

Meclis TV Yayını Kesince Yurttaş Gazeteci Meclis’ten Canlı Yayına Başladı! (21 Mart 2014)

Bu kez yurttaş gazeteciliğini bir milletvekili üstlendi ve tablet bilgisayarı ile sokaktan değil Meclis’ten 2 saati aşkın süre canlı yayın yaptı.

Öyle bir iletişim teknolojisi çağında yaşıyoruz ki, halkın haber alma hakkının engellenmesi artık mümkün değil. İşte bunun bir örneği de önceki gün Meclis’te yaşandı.

4 bakanla ilgili fezlekelerin görüşüldüğü TBMM Genel Kurulu’nda önceki gün saat 19.00’da TBMM TV televizyon yayınını kesti ve internet üzerinden yayına kaldığı yerden devam etti. Bunun üzerine eski bir gazeteci olan CHP İstanbul Milletvekili Melda Onur, tablet bilgisayarını açarak 2 saati aşkın bir süre www.ustream.tv üzerindeki kendi sayfasından canlı yayın yaptı ve Genel Kurul görüşmelerinin yanı sıra milletvekilleriyle yaptığı röportajları da yayınladı. Bu canlı yayına muhalefet millettekileri de destek vererek yayın linkini sosyal medya üzerinden paylaştı.

İşte o ilginç dakikalar: