Maaşlar Yattı mı?

ATV sunucuları Hilal Ergenekon ve İbrahim Güneş’in canlı yayında medya çalışanlarının yıllardır değişmeyen aylık sancısı olan maaş sorununa değindikleri esprili söyleşileri işlerini kaybetmelerine neden oldu ATV’de sabah kuşağında yayınlanan Kahvaltı HaberleriR...

Maaşlar Yattı mı? (12 Mayıs 2013)

ATV sunucuları Hilal Ergenekon ve İbrahim Güneş’in canlı yayında medya çalışanlarının yıllardır değişmeyen aylık sancısı olan maaş sorununa değindikleri esprili söyleşileri işlerini kaybetmelerine neden oldu

ATV’de sabah kuşağında yayınlanan Kahvaltı Haberleri’nin sunucuları Hilal Ergenekon ve İbrahim Güneş’in Çarşamba sabahı canlı yayında yaptıkları “maaş” diyaloğu işten kovulmalarına neden oldu.

Ergenekon’un Güneş’e “Bugün çayları İbrahim ısmarladı sayın seyirciler. Başta şaşırdık ama İbrahim’in maaşı yatmış. Onun için hepimize o ısmarlıyor çayları… Ama rejidekilere ısmarlamamışsın.” demesi üzerine Güneş “Benim maaşım birkaç asgari ücret tutuyor. Hilal’inki ise denkleştirememişler onunki yatmamış” diyalogları ikiliyi ekrandan etti.

Hilal Ergenekon’un twitter’dan yazdığı “İnsanoğlunun terazisi şaştığı anda “ilahi adalet”e sığınırım” sözü ise yönetime bir sitem şeklinde yorumlanmıştı.

Medya çalışanlarının yıllardır her ay yaşadıkları bir sorunun gündeme getirildiği olay, medya yöneticilerinin ne kadar hoşgörüsüz olduklarını ortaya koyduğu gibi son aylarda iletişim sektörü çalışanlarının aybaşlarında gözdesi olan ve maaşları yatırılan şanslı çalışanları temsilen teyzelerin göbek attığı sevimli videosu ile maaslaryattimi.com sitesini anımsattı.