Levent’te Adrenalin Rüzgarları

“Probase World Cup” yarışması kapsamında düzenlenen Base Jumps şampiyonasının Türkiye ayağı Avrupa’nın en büyük binası olan İstanbul Sapphire’de başladı. Çeşitli ülkelerden gelen paraşütçüler 261 metre yüksekliğindeki Sapphire’den atladı. Avr...

Levent’te Adrenalin Rüzgarları (23 Mayıs 2013)

“Probase World Cup” yarışması kapsamında düzenlenen Base Jumps şampiyonasının Türkiye ayağı Avrupa’nın en büyük binası olan İstanbul Sapphire’de başladı. Çeşitli ülkelerden gelen paraşütçüler 261 metre yüksekliğindeki Sapphire’den atladı.

Avrupa’nın en yüksek binası Sapphire, muhteşem bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor. 18 ayrı ülkeden 62 lisanslı profesyonel paraşütçünün katılacağı BASE Jump şampiyonası başladı. Çıplak paraşüt atlayışı yapan ve sualtı dalgıcı olan ünlü fotomodel Roberta Mancino da yarışmaya katıldı. Mancino, “Şuanda atlayışa konsantre olmaya çalışıyorum. Daha önce daha yüksek binalardan da atladım. Burada ilk atlayışım olacak. Heyecandan çok, konsantre olmaya çalışıyorum. Dört yıl önce atlamaya başladım. Yaklaşık sekiz bin atlayış gerçekleştirdim. İstanbul’da ilk kez atlayacağım. Dün İstanbul’u yeteri kadar gezme fırsatı buldum. Şuanda atlayışları seyrediyorum. İstanbul güzel şehir ve çok etkilendim. Burada olduğum için mutluyum” ifadelerini kullandı.

İstanbul’a 3. kez gelen bir Fransız paraşütçü ise “Çok iyi bir yarışmanın içindeyiz. Çok iyi paraşütçüler var. Geçen yıl olduğu gibi bu yılda harika bir deneyim olacak. İstanbul büyük şehir ve harika partileri var. Ayrıca İnsanları da çok iyi. Çok seviyorum burayı” şeklinde konuştu.

İsviçre’den yarışma için gelen bir başka paraşütçü ise, “Türkiye’de ilk kez bulunuyorum. Büyük bir şehirdeyim. Atlayış için çok iyi bir yerdeyiz. Avrupa’da ve İsviçre’de birçok yerde atlayış yaptım ancak İstanbul’da ilk kez atlayacağım. Benim yaşadığım yere göre İstanbul çok büyük bir şehir. Bütün şehri görebiliyorum buradan. İyi bir deneyim olacak” diye konuştu.

Bir paraşütçünün atlayışı kaskına taktığı kamera tarafından da saniye saniye görüntülendi. Paraşütçünün yaşadığı heyecan ve adrenalin kamera tarafından an be an kaydedildi. Atlayışın yaklaşık 1 dakika sürdüğü görüldü.

Probase World Cup kapsamında gerçekleştirilen yarışma 3 gün boyunca Levent’te bulunan İstanbul Sapphire’de devam edecek. Yarışmanın vatandaşlara açık olduğu ifade edilirken paraşüt meraklıları alana davet edildi. AA