KURULUŞUNDAN BU YANA FACEBOOK’UN EVRİMİ

Maziye bir bakıver neler neler bıraktık! Kuruluşundan bu yana sürekli yenilenen Facebook’un, 2005’ten bugüne gelene kadar nasıl bir değişim gösterdiğini gelin galerimizde birlikte görelim. Timeline’a geçiş nedeniyle kullanıcıların tepki gösterdiği Facebook, 1 Milyar’a yakl...

KURULUŞUNDAN BU YANA FACEBOOK’UN EVRİMİ (23 Eylül 2012)

Maziye bir bakıver neler neler bıraktık!

Kuruluşundan bu yana sürekli yenilenen Facebook’un, 2005’ten bugüne gelene kadar nasıl bir değişim gösterdiğini gelin galerimizde birlikte görelim.

Timeline’a geçiş nedeniyle kullanıcıların tepki gösterdiği Facebook, 1 Milyar’a yaklaşan üye sayısı ile sosyal ağların en büyüğü olma unvanını elinde tutuyor. Kısa bir süre önce halka açılan ve bu sayede önemli bir gelir elde eden şirket, yeni satın almalarla daha da büyümüştü.

Halka arz sürecinden sonra ilk gün tavan yapan Facebook hisseleri, akabinde sert bir düşüş yaşamıştı. Açılış gününde 42$’ları gören hisse başı rakamlar, Temmuz ayı sonu itibariyle 21$ seviyelerine gerileyerek büyük bir kayıp yaşatmıştı. Hisse senedi başına piyasaların en kötü ikinci performansını sergileyen Facebook, 16 Ağustos’ta şirket içersindeki hissedarların kendi hisselerini satmaya başlayabilecek olması nedeniyle daha düşük rakamları görebileceği tahmin ediliyor.

Halka arz sürecinin ardından böylesi bir tablo ile karşılaşan Facebook, kuruluşundan bu yana sürekli yenilenen canlı bir organizma kılığında. Düzenli olarak değişim gösteren profil sayfaları nedeniyle zaman zaman eleştirilen Facebook’un yaşadığı tarihsel evrime gelin birlikte bakalım. (scroll.com.tr)