VE KARŞINIZDA ‘AKILLI KLAVYE’!

Akıllı telefon, akıllı televizyon, akıllı eşyalar derken sıra ona geldi! Bilgisayarların ve telefonların hayatımıza girmesiyle beraber sırt ağrısı, bilek ve el ağrıları gibi sağlık sorunlarıyla sıkça karşılaşmaya başladık. Bu tür durumlara engel olmaya yönelik çeşitl...

VE KARŞINIZDA ‘AKILLI KLAVYE’! (23 Eylül 2012)

Akıllı telefon, akıllı televizyon, akıllı eşyalar derken sıra ona geldi!

Bilgisayarların ve telefonların hayatımıza girmesiyle beraber sırt ağrısı, bilek ve el ağrıları gibi sağlık sorunlarıyla sıkça karşılaşmaya başladık. Bu tür durumlara engel olmaya yönelik çeşitli ergonomik çözümler tabii ki var, ancak hiçbirinin klavye ve monitör ikilisindeki sorunu tam olarak çözdüğü söylenemez.

USB flaş disklerinin mucidi Dov Moran, klavyelerin nasıl daha ergonomik bir yapıya kavuşturabileceğini uzun uzun düşünmüş. Moran, sonunda üzerinde kendi ekranı bulunan bir klavye meydana getirmeye karar vermiş. Ekran, yazdığınız metnin son satırını göstermeye yarıyor. Böylece metin, monitörünüzle aynı anda klavyenin üzerindeki ekranda da görünmüş oluyor. Bu sayede teorik olarak daha verimli bir biçimde yazı yazabiliyor, yazdığınız metne daha kolay odaklanabiliyorsunuz.

İlk olarak İsrail’de piyasaya sürülecek olan klavyenin yaklaşık 100 dolara satılacağı söyleniyor.