Korku Filmi Gibi: Yer Yarıldı, Kaynar Su Fışkırdı!

Rusya’nın Ekaterinburg kentinde korku filmlerindeki aksiyon sahnelerine taş çıkartacak türden bir olay yaşandı. Üzerinden otomobil geçerken yeraltındaki sıcak su borusunun patlama anı ve hemen ardından yolda oluşan yükseltiye arkadan gelen aracın çarpması kameralara yansıdı. Ar...

Korku Filmi Gibi: Yer Yarıldı, Kaynar Su Fışkırdı! (26 Kasım 2013)

Rusya’nın Ekaterinburg kentinde korku filmlerindeki aksiyon sahnelerine taş çıkartacak türden bir olay yaşandı. Üzerinden otomobil geçerken yeraltındaki sıcak su borusunun patlama anı ve hemen ardından yolda oluşan yükseltiye arkadan gelen aracın çarpması kameralara yansıdı.

Araç kamerasının kaydettiği görüntülerde, borunun patlamasıyla aniden asfalt yolda bir yükselti oluşuyor ve bir cip bu yükseltiye çarpıyor. Cipin sürücüsü ve ön koltukta oturan oğlu kazada hafif yaralandı. Cipin hemen önünde seyreden bir otomobil ise patlamadan kıl payı kurtuldu.

Kaza sonrası yolda büyük bir su birikintisi oluştu. Şehrin çeşitli semtlerindeki merkezi ısınma sistemine sıcak su sağlayan borunun patlaması sonucu, 10 binden fazla haneyi etkileyen ısınma sorunu ve su kesintisi yaşandı. Rus yetkililer, patlayan su borusunun oldukça eski olduğunu ve önümüzdeki günlerde yenileme çalışmaları yapılacağını belirtti.

Rusya’nın dördüncü büyük kenti olan Ekaterinburg, İzmir’in de aday olduğu EXPO 2020’ye ev sahipliği yapmak için yarışıyor.