Kadıköy’de ‘Yüzyıllık Yalnızlık’ Sona Erdi!

Kadıköy bu akşam ilginç bir gösteriye sahne oldu. Altıyol’daki boğa yalnızlıktan kurtuldu! Kadıköy’de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ‘ın kız ve erkek öğrencilerin aynı evde kalmasıyla ilgili yaptığı açıklamaları yapılan yürüyüş ile protesto edildi. Altıyol mey...

Kadıköy’de ‘Yüzyıllık Yalnızlık’ Sona Erdi! (15 Kasım 2013)

Kadıköy bu akşam ilginç bir gösteriye sahne oldu. Altıyol’daki boğa yalnızlıktan kurtuldu!

Kadıköy’de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ‘ın kız ve erkek öğrencilerin aynı evde kalmasıyla ilgili yaptığı açıklamaları yapılan yürüyüş ile protesto edildi. Altıyol meydanına kadar yürüyen grup meydandaki Boğa heykelinin yanına inek maketi koydu.

İstanbul Forumları’nın çağrısı ile Kadıköy İskele Meydanı’nda toplanan kitle, Başbakanın kız ve erkek öğrencilerin aynı evde kalması ile ilgili sözlerini protesto etmek için toplandı. “Her Yer Kızlı Her Yer Erkekli” yazılı pankart açan grup “Bu daha başlangıç mücadeleye devam” “Kızlı erkekli direniyoruz” şeklinde sloganlar attı. Grup daha sonra açılan döviz ve pankartlarla birlikte Altıyol meydana doğru yürüyüşe geçti. Yürüyüşe CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt’de katıldı. Yürüyerek Boğa heykelinin yanına gelen grup yanlarında getirdikleri inek maketini boğa heykelinin yanına bıraktı.

Grup adına yapılan açıklamada “Başbakan 10 gün önce evlerimizde kızlı erkekli kalmıyoruz diye açıklama yaptı. Ancak biz her yerde kızlı her yerde erkekli diyoruz. Bu boğanın yanında da inek duracak. Bizim boğamız da yalnız kalmayacak. Artık burası Boğa Meydanı değil, kızlı erkli meydandır” dedi. Grup daha sonra olaysız bir şeklide dağıldı.