Kitap ve Sanat Fuarları Onur Ödülleri Sahiplerini Buldu

Bu yıl 31’incisi düzenlenen ve iki yıldır uluslararası bir kimlik taşıyan İstanbul Kitap Fuarı ile Artist 2012 İstanbul Sanat Fuarı kapsamında verilen onur ödülleri sahiplerine verildi. Artist 2012 Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı kapsamında ‘Onur Eleştirmeni’ ödülüne de...

Kitap ve Sanat Fuarları Onur Ödülleri Sahiplerini Buldu (21 Kasım 2012)

Bu yıl 31’incisi düzenlenen ve iki yıldır uluslararası bir kimlik taşıyan İstanbul Kitap Fuarı ile Artist 2012 İstanbul Sanat Fuarı kapsamında verilen onur ödülleri sahiplerine verildi.

Artist 2012 Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı kapsamında ‘Onur Eleştirmeni’ ödülüne değer görülen Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Zeynep Yasa Yaman törene katılamazken, ‘Sanatsever Kurum’ ödülü dünyanın en prestijli grafik tasarım eğitimi etkinliklerinden biri olan ‘Grafist’in düzenleyicisi MSGSÜ Grafik Tasarım Bölümü’ne verildi. Ayşegül İzer bölüm adına ödülü, Zeki Alphan’dan aldı.

Bu yılın ‘Koleksiyoner Onur Ödülü’ Lucien Arkas – Arkas Sanat Holding’e verilirken, ‘Onur Sanatçısı’ ödülüne ise, heykeltıraş Rahmi Aksungur layık görüldü. Ödülünü Doğan Hızlan’ın elinden alan Aksungur, yaptığı kısa konuşmada TÜYAP’ın Türkiye kültür yaşamındaki öneminden söz etti.

Ödül gecesinin sonunda Kitap Fuarı’nın Onur Yazarı Gülten Dayıoğlu’na, TÜYAP Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Ünal tarafından ödülü verildi. Dayıoğlu ödülünü alırken yaptığı konuşmada, “50’nci yılımda mutluluk veren bir ödül bu. Şimdiye kadar yaptıklarımın bir simgesi. 50 yıldır beni okuyan okutan herkese teşekkür ederim” dedi.