Kasiyer, hesap makinesi ile silahlı soyguncunun hesabını gördü!

Markete giren silahlı soyguncu umulmadık bir direnişle karşılaştı Rusya’nın Sibirya bölgesindeki Çita kentinde bir marketi soymaya çalışan silahlı kişi, kasadaki kadının beklenmedik tepkisi karşısında şaşkına döndü. Daha cebinden silahını &cce...

Kasiyer, hesap makinesi ile silahlı soyguncunun hesabını gördü! (16 Şubat 2016)

Markete giren silahlı soyguncu umulmadık bir direnişle karşılaştı

Rusya’nın Sibirya bölgesindeki Çita kentinde bir marketi soymaya çalışan silahlı kişi, kasadaki kadının beklenmedik tepkisi karşısında şaşkına döndü.

Daha cebinden silahını çıkardığı ilk anda market sahibi olduğu belirtilen kadın, soyguncuya tokatla karşılık verdi. Sonra da tezgahtaki hesap makinesini kafasında fırlattı. Şaşkına dönen soyguncu ne yapacağını bilemedi ve yer düşen hesap makinesini alıp tekrar tezgahın üzerine koydu. Ancak sinirini yenemeyen kadın, bu kez tam isabetle hesap makinesini soyguncunun kafasında kırdı. ‘Kibar soyguncu’ da yine aynı naziklikle, kırılan hesap makinesinin parçalarını yerden toplayarak tezgahın üzerine koydu.

O sırada polis de çağıran kadın, sabırla soyguncunun gözaltına alınmasını bekledi.

Polisin gelip silahlı kişiyi gözaltına almasıyla, başarısızlıkla sonuçlanan soygun girişimini soğukkanlılıkla atlatan kadın, silahı görünce önce korktuğunu ancak çok kızdığı için iradesi dışında, sonradan kendisinin bile şaşırdığı biçimde, sinirlerine hakim olamayıp bu tepkiyi gösterdiğini söyledi.

Sarhoş olduğu tahmin edilen şaşkın soyguncu ile dükkan sahibi kadın arasında bütün bu yaşanılan ilginç anlar güvenlik kameralarına da böyle yansıdı: