Kardan Adam Yapma Festivali

Buz gibi soğukta yapılan en sıcak ve renkli etkinlik. Rusya’nın başkenti Moskova’da bu yıl ikincisi düzenlenen kardan adam festivali renkli görüntülere sahne oldu. Moskova Çocuk ve Gençler Kültür Merkezi organizatörlüğünde gerçekleştirilen “Kar Adamları Savaşı” festiva...

Kardan Adam Yapma Festivali (22 Ocak 2013)

Buz gibi soğukta yapılan en sıcak ve renkli etkinlik.

Rusya’nın başkenti Moskova’da bu yıl ikincisi düzenlenen kardan adam festivali renkli görüntülere sahne oldu. Moskova Çocuk ve Gençler Kültür Merkezi organizatörlüğünde gerçekleştirilen “Kar Adamları Savaşı” festivaline katılan yüzlerce yarışmacı, kardan adam yapma hünerlerini ortaya koydu.

Hava sıcaklığının sıfırın altında 20 derecede seyrettiği Moskova’da aşırı soğuk hava dolayısıyla kartopu yapmakta zorlanan yarışmacılar, durumdan çıkış yolunu donmuş karı su dökerek yumuşatma yöntemine başvurmakla buldu. Yaklaşık dört saat devam eden yarışmada küçük takımlar halinde çalışan yarışmacılar, dondurucu soğuktan fazla etkilenmemek için dans ederek eğelenirken sıcak çay ve kahve içmeyi de ihmal etmediler. Yarışmacılardan tek şart olarak yapacakları kar adamının üç ayrı kartopundan oluşması istenirken, hazırlanacak kar adamının şekli ve rengi ise tamamen yarışmacıların kendi fantezilerine bırakıldı.

Yarışma sırasında hazırlanan kardan adamların fotoğraflarının bir internet sitesinde yayınlanacağı ve ziyaretçilerin verecekleri beğeni oylarıyla yarışmada dereceye gireceklerin belirleneceği bildirildi.

İşte o neşeli festivalden renkli görüntüler: