Kar Kapıda!

Meteoroloji uyardı: Hava sıcaklıkları hissedilir derecede azalacak! Kuvvetli yağışlar geliyor. İstanbul’da kar sürprizi bile olabilir! Türkiye bu yıl Kasım ayına kar havası ile girecek! Uzun vadeli meteorolojik öngörüler, kışın erken başlayıp sert ge&c...

Kar Kapıda! (29 Ekim 2016)

Meteoroloji uyardı: Hava sıcaklıkları hissedilir derecede azalacak! Kuvvetli yağışlar geliyor. İstanbul’da kar sürprizi bile olabilir!

Türkiye bu yıl Kasım ayına kar havası ile girecek! Uzun vadeli meteorolojik öngörüler, kışın erken başlayıp sert geçeceğini gösteriyor.

Meteoroloji, gece saatlerinden itibaren Ağrı, Iğdır, Kars ve Ardahan il genelinde yağmur, karla karışık yağmur ve kar görüleceği uyarısında bulundu. Ağrı, Iğdır, Kars ve Ardahan genelinde kar yağışı bekleniyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre; 31.10.2016 Pazartesi gününden itibaren hava sıcaklıklarının kuzeybatı kesimlerden başlayarak, Çarşamba gününe kadar hissedilir derecede (3 ile 8 derece) düşmesi bekleniyor.

Haftanın ilk yarısında sıcaklığın hızla azalmasıyla İstanbul’un da yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı görülebilir.

Hava sıcaklıklarının, Perşembe gününden itibaren batı kesimlerden başlayarak tekrar artacağı tahmin ediliyor. Hafta ortasına kadar kuzey ve doğu kesimlerde yer yer kuvvetli yağışlar bekleniyor.

Bu arada soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonlara karşı dikkatli olunması gerekiyor!

İSTANBUL İÇİN HAFTALIK HAVA TAHİMİNİ

Kaynak: NTV Hava

TÜRKİYE GENELİ İÇİN HAFTALIK HAVA TAHMİNİ

Kaynak: MGM