Kar Ara Veriyor, Geri Gelecek

Kar ve fırtına hafta sonu Türkiye'yi terk ediyor. Sıcaklıklar da biraz yükselecek. Ancak ay sonunda yeni bir soğuk hava dalgası ve kar yağışı bekleniyor. Batıda sıcaklıklar 3 ile 5 derece artacak doğuda ise sıcaklıklar daha da düşecek. Yeni haftada ortalama sıcak...

Kar Ara Veriyor, Geri Gelecek (12 Şubat 2015)

Kar ve fırtına hafta sonu Türkiye'yi terk ediyor. Sıcaklıklar da biraz yükselecek. Ancak ay sonunda yeni bir soğuk hava dalgası ve kar yağışı bekleniyor.

Batıda sıcaklıklar 3 ile 5 derece artacak doğuda ise sıcaklıklar daha da düşecek. Yeni haftada ortalama sıcaklık değerleri 10 derece dolaylarında olacak. Sıcaklıkların önümüzdeki günlerde özellikle batı bölgelerinde mevsim normallerinin 1 ila 2 derece üstünde seyredeceğini belirten uzmanlar, Şubat ayının sonları ve Mart ayının başında tekrar kar yağabileceğini belirtti.

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı batı bölgelerde 1 ila 3 derece artacak, doğu kesimlerde 1 ila 3 derece azalacak. Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeybatı yönlerden, güneydoğu kesimlerde güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Kıyı Ege, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında yer yer kuvvetli (30-60 km/saat) olarak esecek.

Bölgelerimize göre 5 günlük haritalı hava tahmini:

Kaynak: MGM

İstanbul için 15 günlük hava tahmini:

Kaynak: ntvhava.com