Kağıtsız, Mürekkepsiz, Gerçek Gazete Boyutunda Dijital (e)ko-Gazete!

Bu cihaz, kağıda basılı gazete patronlarını çıldırtabilir! Kahvaltı masanızda televizyon, PC ya da tabletinizi açmadan gazeteleri dijital olarak orijinal boyutlarında okumak ister miydiniz? İlk anda şaka gibi gelse de, tasarımcı Shen Guo tarafından geliştirilen mini projektör cih...

Kağıtsız, Mürekkepsiz, Gerçek Gazete Boyutunda Dijital (e)ko-Gazete! (7 Kasım 2012)

Bu cihaz, kağıda basılı gazete patronlarını çıldırtabilir!

Kahvaltı masanızda televizyon, PC ya da tabletinizi açmadan gazeteleri dijital olarak orijinal boyutlarında okumak ister miydiniz? İlk anda şaka gibi gelse de, tasarımcı Shen Guo tarafından geliştirilen mini projektör cihazı ile bu artık mümkün!

Eko-gazete’ adı verilen bu cihaz, resimdeki parmak hareketini takip etmek için gelişmiş bir hareket izleme teknolojisi kullanıyor. Kızıl ötesi klavye teknolojisi ile çalışan projektör, dokunmatik bölgedeki her bir parmak hareketini algılayabiliyor.

Eko-gazete’nin temel farkı, kırmızı çizgiler ya da bölgeler yerine renkli projeksiyon görüntülerinin olması. Bu sayede tıpkı tablet bilgisayarlardaki dokunmatik ekran etkileşimi gibi gazete sayfaları çevrilebiliyor. Cihaz, tablet karmaşıklığını sevmeyen kişilere pratik bir çözüm sunmuş oluyor.

Bu e-gazetenin en yararlı yanı ise adından da anlaşılabileceği gibi ‘ekolojik’ bir ürün olması. Tasarımcısı Shen Guo, geliştirdiği cihazın kağıt israfını dolayısıyla ağaçların kesilmesini ortadan kaldırarak küresel ısınma sorunun çözümüne katkı sağlayacağını ayrıca mürekkep de kullanılmayacağı için çevre kirliliğine yol açmayacağını belirtiyor.

Shen Guo’nun buluşu, kağıda basılı gazete patronlarını çok kızdıracağa benziyor!