Kabin memuru havada litrelik şarap şişesini yolcunun kafasında kırdı!

Seattle-Pekin seferini yapmak üzere Tacoma Uluslararası Havalimanı’ndan 210 yolcu ve 11 mürettebatla havalanan Delta Havayolları’na ait Boeing 767 tipi uçakta bir yolcu acil çıkış kapısını açmaya çalıştı. Uçağın kalkışından bi...

Kabin memuru havada litrelik şarap şişesini yolcunun kafasında kırdı! (9 Temmuz 2017)

Seattle-Pekin seferini yapmak üzere Tacoma Uluslararası Havalimanı’ndan 210 yolcu ve 11 mürettebatla havalanan Delta Havayolları’na ait Boeing 767 tipi uçakta bir yolcu acil çıkış kapısını açmaya çalıştı.

Uçağın kalkışından bir saat sonra Vancouver Adası üzerindeyken, birinci sınıf koltuğundan kalkıp bir süre tuvalette kaldıktan sonra çıkışta servis bölümüne yönelen yolcu birden burada bulunan acil çıkış kapısına koştu ve açmak için havasını boşaltmaya başladı.

Kendisine engel olmaya çalışan uçuş görevlilerine de saldıran yolcu bir yandan da kapıyı açma çabasını sürdürüyordu. Bu sırada bir uçuş görevlisi uçağın arkasına doğru giderek ‘acil durum’ olduğunu belirtip yolculardan yardım istedi. Bazı yolcular yardımına gelip çılgın yolcuyu durdurmaya çalıştılar. Bu sırada uçağın kaptanlarından biri de olay yerine geldi.

Uçaktaki kaos ve korku dolu anlar sürerken, kaptan pilot Tacoma Hava Trafik Kontrol Kulesi’ne “acil durum” olduğunu bildirerek, iniş izni istedi ve uçağı Seattle'a geri döndürdü.

Kapının açılmış olabileceği riskine karşın uçak en alçak irtifadan uçmaya başladı.

Çılgın yolcu bir yandan kendisine engel olmak isteyenlerle boğuşuyor diğer yandan da açmak için uçağın kapı kolunu tüm gücüyle zorluyordu.

Tam bu sırada, bir kabin memuru bir litrelik şarap şişesini adamın kafasına vurarak kırdı. Her tarafa saçılan kırmızı şarap, ‘kan’a benzeyen görüntüsüyle ortamı daha da korkunç bir hale getirdi.

Tam bir litrelik kırmızı şarap şişesinin başının üstünde kırılmasından da etkilenmeyen ‘sorunlu yolcu’, şişeyle müdahale eden kabin memuruna “Sen benim kim olduğumu biliyor musun?" diye bağırdı.

Bir süre daha mücadele eden yolcu, belki kafasında kırılan şişenin etkisiyle belki de iyice kalabalıklaşan müdahale sonucu pes etti. Etkisiz hale getirilen adam, uçak havaalanına ininceye kadar mutfağa kilitlendi. Uçak, Tacoma Havalimanı’na sorunsuz bir şekilde indikten sonra da FBI ajanları tarafından gözaltına alındı. Enerjisini kaybetmeyen şahıs, gözaltına alınırken bile oturtulduğu tekerlekli sandalyeyi havaalanının ortasında çevirerek çığlıklar atıyordu.

FBI’nın verdiği bilgiye göre, Florida’da yaşayan 23 yaşındaki Joseph Daniel Hudek’in geçmişi temizdi, daha önce suç ve sabıka kaydına rastlanmadı. Alkol muayenesinde, uçağa binmeden önce sadece tek bir bira içtiği ve ayık olduğu anlaşıldı. Bazen Delta çalışanlarının akrabalarına verilen bir paso ile indirimli yolculuk yaptığı da ortaya çıktı.

Delta Havayolları kısa bir açıklama yaparak, uçakta bir "güvenlik olayı" olduğunu doğruladı, ancak ayrıntı vermedi. Yüzlerinde ciddi yaralanmalar olan bir uçuş görevlisi ile bir yolcu hastaneye kaldırıldı.