Jack Ma, Michale Jackson dans şovu ile izleyenleri büyüledi

Dünyanın en zengin işadamlarından, yine dünyanın 2. büyük e-ticaret sitesi Alibaba’nın kurucu CEO’su Jack Ma, şirketinin 18. kuruluş yıldönümü kutlamasında sahneye Michale Jackson kılığında motosikletle çıkarak dans etti. Dünya...

Jack Ma, Michale Jackson dans şovu ile izleyenleri büyüledi (16 Eylül 2017)

Dünyanın en zengin işadamlarından, yine dünyanın 2. büyük e-ticaret sitesi Alibaba’nın kurucu CEO’su Jack Ma, şirketinin 18. kuruluş yıldönümü kutlamasında sahneye Michale Jackson kılığında motosikletle çıkarak dans etti.

Dünyanın en büyük online alışveriş şirketi Çinli Alibaba'nın kurucusu ve Forbes'un listesine göre en zengin 15. işadamı olan Jack Ma ilginç şovları ile biliniyor. Alibaba'nın 18. doğum günü partisinde Ma, büyük bir gösteriye imza attı. Motosikletle sahneye çıkıp siyah-altın renklerinde bir maske takan Ma, elini sallayıp Jackson'ın "Billie Jean"de yaptığı hareketlerle muhteşem bir dans gösterisine imza attı.

JACK-MA-SON !

Alibaba'nın yıllık partisine davet edilen çalışanlar, maskenin altında kimin saklandığının farkında değildi. Ma maskesini çıkardığında ise seyirciler tarafından, uzun gösteri karşısında şaşkınlık ve hayranlıkla güçlü bir alkış aldı. Ma, ardından sahneye Alibaba yöneticilerini davet etti.

Amazon’un tahtını sallıyor!

Ma'nın şirketinin 18. doğum gününü böyle bir gösteriyle kutlamasının bir nedeni var. Şirketin hisse senetleri, Ocak 2017'den bu yana bir toparlanma yaşadı ve değerlemesi geçtiğimiz günlerde 400 milyar dolarlık bir puanı geçti. Böylelikle şirket, Amazon’un ‘dünyanın en büyük e-ticaret firması’ unvanını da tehdit etmeye başladı.

İlk değil, Ma bunu hep yapıyor!

Gerçekleşen PR kokan bu gösteri, Ma için bir ilk değil. 2009 yılındaki şirketin kuruluşunun 10. yıl dönümünde ağır metal kurşun şarkıcısı gibi giyinen Ma, "Can You Feel The Love Tonight" parçasının bir bölümünü gerçekleştirmişti.